środa, 23 maja 2018

Hexologic – premiera tuż tużSympatykom gier logicznych przypominam, że już niedługo do sprzedaży trafi Hexologic, fundujące odbiorcom zabawę w duchu sudoku, tyle że opartą na hexach, zamiast na kwadratach. Projekt, za którego opracowaniem stoi studio MythicOwl z siedzibą w Warszawie, zadebiutuje 29 maja na komputerach PC i na sprzęcie mobilnym z systemami iOS oraz Android. Nieco później pojawi się także wersja dla kolejnego urządzenia, a konkretnie dla konsoli Nintendo Switch.

Rodzimy zespół deweloperski zapożyczył z popularnego sudoku podstawowe zasady, acz jednocześnie poddał je solidnym modyfikacjom, tworząc na ogólnej bazie coś swojego i oryginalnego. Efekt? Jak wyżej zasygnalizowałam, znane z pierwowzoru kwadratowe pola ustępują tutaj miejsca sześciokątnym, a na owe hexy będziemy z kolei nanosić odpowiednią liczbę kropek. Dzięki temu fani takiej formuły rozrywki nie tylko poczują się po trosze niczym w domu, lecz również zasmakują czegoś zupełnie nowego.

Na Hexologic złoży się 60 leveli do zaliczenia, przy czym wersja Steam (Windows) zaoferuje dodatkowo narzędzie do tworzenia własnych poziomów. Jeśli chodzi o zaprojektowane przez producentów plansze, warto nadmienić, iż zostaną one przyporządkowane 4 światom, zróżnicowanym pod kątem estetyki oraz pewnych elementów mechaniki. W grze nie zabraknie wymagających i satysfakcjonujących wyzwań, aczkolwiek ekipa z MythicOwl pamięta zarazem o należytym zbalansowaniu łamigłówek, wychodząc zarówno naprzeciw potrzeb młodszych, jak i bardziej doświadczonych odbiorców. Generalnie twórcy chcą, byśmy przede wszystkim zaznali odprężenia, a nie frustracji. Stąd całość przystroi sprzyjająca relaksowi oprawa audiowizualna, która obejmuje prostą i klimatycznie pozytywną grafikę oraz kontemplacyjną muzykę.

Ceny mobilnych wcieleń produkcji wyniosą 4,99 zł (iOS) i 4,89 zł (Android), natomiast edycja na większą platformę – PC, która będzie bogatsza o kreator poziomów, kosztować ma standardowo 10,99 zł. Niemniej w momencie premiery wersję Steam nabędziemy trochę taniej, albowiem przez pewien czas będzie obowiązywać 30% zniżki. Zainteresowanych steamową kartą produktu zapraszam pod ten adres.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.