poniedziałek, 5 listopada 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #128

Pogoń za niebezpiecznym, choć niepozornych rozmiarów złodziejem brukwi, społeczne dramaty, emanujące magicznym urokiem wojaże i rodzinne tajemnice w posypce casualowej grozy. Tak ogólnie przedstawia się dzisiejszy przegląd przygodówkowych wieści, a bardziej szczegółowych informacji udzieli Wam lektura tego wpisu.


Leprechaun Shadow w I kwartale 2019 roku
Rycerz Sir Typhil wytrwale dąży do realizacji marzenia o zostaniu monarchą, a co za tym idzie – niezależne Stand Off Software szykuje na przyszły rok trzecią część jego perypetii. W Leprechaun Shadow, bo taki tytuł nosi nowy rozdział, mężny wojak konsekwentnie próbuje dostać się do królewskiego zamku z jednorożcem, uprawniającym protagonistę do zgarnięcia korony. Jednakże po drodze utknie w mieście Yorkwen, gdzie buszuje skrzat o lepkich rączkach i innych kryminalnych skłonnościach. Co ciekawe, ów przestępca upodobał sobie wykradanie brukwi. Sir Typhil rozpocznie zaś śledztwo na rzecz zakończenia jego niecnej działalności.


Formuła absurdalnej komedii fantasy ponownie pójdzie tu w parze z mechaniką point and click, aczkolwiek tradycyjnie wzbogaconą o małą domieszkę różnych gatunków. Poza stricte przygodówkowymi momentami, dostaniemy tym razem parę scen à la hidden object, który polegać mają na szukaniu wskazówek poprzez liczne interakcje w obrębie jednej planszy (znajdowanie i używanie przedmiotów). Ale nie tylko, gdyż pojawią się jeszcze elementy RPG, obejmujące dobieranie sojuszników, turowe walki drużynowe i levelowanie postaci. Do premiery w I kwartale 2019 roku zostało wprawdzie trochę czasu, lecz grę można już teraz dodawać do listy życzeń na Steamie.


Plany Anate Studio względem serii Little Kite
W drugiej połowie października Anatolii Koval z Ukrainy, który pracuje pod szyldem jednoosobowego Anate Studio, ogłosił, że do steamowego katalogu trafi wkrótce darmowa przygodówka The Kite. Na początku bieżącego miesiąca doprecyzował natomiast termin debiutu produkcji w ofercie sklepu firmy Valve, zdradzając, iż chodzi o 16 listopada 2018 roku. Projekt ten jest pierwowzorem komercyjnego Litte Kite (2017) i po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w styczniu 2012 roku. Co istotne, na Steamie nadal będzie udostępniany nieodpłatnie, a ponadto znajdziemy tam jego zremasterowaną wersję.Scenariusz The Kite porusza problem przemocy domowej, przybliżając go na przykładzie familii niejakiej Mary. Akcja rozgrywa się w blokowisku z lat 90. XX wieku. Główna bohaterka to poczciwa kobieta, czego nie można powiedzieć o jej regularnie pijanym mężu. Mary stara się znosić wyskoki agresywnego alkoholika, lecz przede wszystkim myśli ukochanym synku. Zainteresowanych odsyłam do steamowej karty gry, ale warto wiedzieć, iż to nie koniec wieści związanych z podejmującym społeczne tematy cyklem. Deweloper ujawnił bowiem m.in. na facebookowym profilu Anate Studio, że zamierza dalej rozwijać tę serię. Następcą Little Kite (płatnego „rimejku” The Kite) i tegorocznego Repentant będzie Safe Place. Jak informuje twórca, fabuła owej pozycji skupi się na dwóch wątkach. Jeden dotyczy ciężkiego dzieciństwa, a drugi losów kogoś, kto jest gotów ponieść każdą cenę, byle nie stracić rodziny. Wstępnej daty premiery póki co nie podano.


Kickstarterowa kampania gry Omno
Jonas Manke, niezależny niemiecki deweloper, otworzył listopad uruchomieniem zbiórki na Kickstarterze, gdzie ubiega się o zastrzyk gotówki dla Omno, trójwymiarowej gry przygodowo-logicznej z wyraźnym posmakiem platformówki. Tytuł ten proponuje odbiorcom odbycie nastrojowej wyprawy po fantastycznym uniwersum, w którym natkniemy się na jak najbardziej namacalne ślady, pozostawione przez starożytną i dysponującą potężną mocą cywilizację. To jednocześnie zróżnicowany świat, ponieważ wypełnić go mają małe i duże stworzenia, a także scenerie w rodzaju lasów, pustyń czy zamarzniętych regionów. 


Kierując osobliwym ludzikiem o cebulkowatej główce, zmierzymy się zarówno z logicznymi zagadkami, jak i zadaniami wymagającymi zręcznych palców. Nieodzowną pomocą będzie tutaj specjalna laska, która posłuży nam do zasilania starodawnych obiektów. Jeśli chcielibyście wesprzeć tę urokliwą grę, zapraszam na jej kickstarterową witrynę. Przy okazji polecam zapoznać się z oficjalnym trailerem (do obejrzenia powyżej) – po prostu magia! A niektóre fragmenty, w połączeniu z klimatyczną muzyką, zapachniały mi lekko nietuzinkową Podróżą (Journey) od Thatgamecompany. Omno powstaje obecnie w wersji dla PC, która zawitałaby na Steama jesienią 2019 roku. Pan Manke myśli też o konsolach XBO, PS4 i Switch, lecz to zależy od tego, czy zdobędzie wystarczające fundusze, by móc przygotować takie porty.


True Fear: Forsaken Souls Part 2 do kupienia
Pierwsze dni tegoż miesiąca zaowocowały premierą True Fear: Forsaken Souls Part 2, produkcji w konwencji grozy, która żeni casualową rozrywkę typu HOPA z wywoływaniem ciarek na plecach. To kontynuacja ciepło przyjętego tytułu z 2016 roku, przy czym cała seria ma być trylogią. Co się tyczy świeżo wydanego sequela, Holly Stonehouse, główna bohaterka True Fear, dociera pewnej nocy do posępnego przytułku, dokąd zaprowadziły ją wskazówki odkryte na terenie starych rodowych włości. Tak oto kobieta podąży tropem kolejnych mrocznych sekretów, a na dokładkę, znajdzie się w obliczu nielichego zagrożenia. Forsaken Souls Part 2 aktualnie dostępne jest na pecetach (Steam) i mobilkach z Androidem (Google Play). Oprócz tego, odpowiedzialne za grę studio Goblinz zapowiedziało na swojej stronie fb, że w przeciągu kilku tygodni pojawią się edycje dedykowane systemom Mac OS oraz iOS. Dojdą również wersje na PS4 i Switch – najwcześniej pod koniec grudnia 2018 roku, ale bardziej prawdopodobny jest początek 2019 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.