czwartek, 22 listopada 2018

Escape Doodland w drodze na PC i Nintendo SwitchJuż wkrótce, bo 30 listopada, na komputery PC i konsole Nintendo Switch zawita Escape Doodland, humorystyczna, acz hardcorowa gra platformowa, której charakterystyczną cechą jest nie tylko wysoki poziom trudności. Ten niezależny projekt wyróżnia się też bowiem nietuzinkową oprawą wizualną, zabierając odbiorców do świata stylizowanego na zeszytowe mazaniny.

Akcja debiutanckiej produkcji od warszawskiego studia flukyMachine, w barwach którego działają Veronika Harkavenko oraz Piotr Karski, zostanie osadzona na terenie krainy o nazwie Bazgrołowice. Zakręcone, a przy tym niewątpliwie oryginalne uniwersum zamieszkują zaś Bazgrolaki, poczciwe stworki z ciągłymi problemami żołądkowymi. Raczej ciężko jednak mówić w tym wypadku o nadmiernie dokuczliwych dolegliwościach, skoro społeczność owego świata wiedzie radosną egzystencję. Niestety, idylla nie trwa wiecznie i nadchodzi w końcu jej kres, a to za sprawą ataku pewnego monstrum. Potwora zarówno ogromnego, jak i nikczemnego. Na dokładkę, ochoczo konsumującego biedne Bazgrolaki.


Pomimo sytuacji nie do pozazdroszczenia, mieszkańcy napadniętego świata nie zamierzają z rezygnacją czekać, jak dokonają żywota. Wprawdzie żarłoczny gigant zapewne będzie mieć niejedną ofiarę na sumieniu, lecz kto może, ten stara się szybko wiać. A tak jest chociażby z istotką, którą pokierujemy podczas zabawy. Stąd rozgrywka polegać ma na żwawym bieganiu, skokach, pływaniu i nawet lataniu. Wszystko po to, by unikać napotkane zagrożenia, które, swoją drogą, nie ograniczą się wyłącznie do głównego złego. Co zatem logiczne, można również zginąć na rozmaite sposoby. Słowem, lekko nie będzie, zwłaszcza że dostępne stopnie skomplikowania to – według oficjalnych informacji – trudny i trudniejszy. Niemniej producent obiecuje, iż te 10 poziomów, jakie złożą się na całą kampanię, godzić ma wyśrubowane wyzwanie z uczciwym podejściem do gracza.

Edycję pecetową, za której wydaniem stoją firmy PlayWay S.A. i Ultimate Games S.A., zakupimy na platformie Steam. Zainteresowani komputerowym wcieleniem Escape Doodland znajdą tamtejszą kartę produktu pod tym adresem. Z kolei wersję dla Switcha, nad którą to pieczę sprawują QubicGames S.A. oraz Sonka S.A., nabędziemy na Nintendo eShop, gdzie aktualnie można składać zamówienia przedpremierowe.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.