środa, 28 listopada 2018

Krzyżacy w Ancestors LegacyAncestors Legacy, średniowieczny RTS autorstwa studia Destructive Creations, poszerzono z dniem 28 listopada bieżącego roku o nowy, darmowy dodatek. Świeżo dorzuconą zawartością jest zaś kampania dla pojedynczego gracza, której fabuła została osadzona w XIII wieku i kręci się wokół dziejów Zakonu Krzyżackiego.

Bezpłatny bonus, jaki to udostępniono w tym miesiącu, oferuje odbiorcom 5 misji do zaliczenia, ponad 1700 linijek dialogowych, a także – co z pewnością ucieszy tzw. „łowców aczików” – zestaw kolejnych osiągnięć do odblokowania. Kampania, która podejmuje temat II powstania pruskiego, pozwoli nam spojrzeć na przedstawione wydarzenia z perspektywy dwóch postaci historycznych – lidera buntowników Herkusa Monte oraz niemieckiego rycerza Konrada Von Thierberga.

Akcja dodatku startuje w roku 1260, kiedy Herkus Monte przybywa do rodzinnej wioski Pokarvis. Mimo że mężczyzna dorastał i szkolił się u Krzyżaków w Magdeburgu, postanawia stanąć na czele pruskich rebeliantów, a tym samym walczyć przeciw okupantom i zarazem swoim dawnym nauczycielom. Zmierzch konfliktu przypada natomiast na rok 1974 – wtedy to Krzyżacy, pod wodzą Konrada Von Thierberga, napierają na Lidzbark, będący ostatnim punktem oporu powstańców.


Jak już pisałam wcześniej, Ancestors Legacy to strategia czasu rzeczywistego, która bierze na warsztat epokę średniowiecza. Mając do dyspozycji rozbudowaną serię kampanii, weźmiemy tutaj udział w taktycznych i widowiskowych bitwach. Co więcej, powstały na silniku Unreal Engine 4 tytuł umożliwia – za pomocą stosownego przycisku – swoisty skok wprost do najgorętszych stref toczonych starć. Ale nie tylko kierowaniem armii się zajmiemy, bowiem trzeba też pamiętać o budowaniu baz oraz gospodarowaniu zasobami.

Posiadacze gry na Steamie (PC) mogą pobrać kampanię „Teutonic Order” („Zakon Krzyżacki”) jako nieodpłatną aktualizację. A jeśli ktoś dotąd nie sprawił sobie tejże produkcji, to od 30 listopada do 2 grudnia potrwa steamowy weekend, w ramach którego będzie szansa, by za darmo przetestować tryb multiplayer oraz trzy singlowe ścieżki fabularne. Z kolei na I kwartał 2019 roku przewidziano premierę wersji przeznaczonej dla konsol Xbox One.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.