sobota, 24 listopada 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #131


Znana jest data premiery czwartego epizodu przygodówki Sally Face, której tworzeniem zajmuje się Steve Gabry. The Trial, czyli nadchodzący odcinek, wkroczy na rynek niebawem, bo już 30 listopada. A jakie jeszcze wieści wypłynęły w przeciągu paru minionych dni? Przykładowo takie, o których wspominam poniżej.


Żabi detektyw na nawiedzonej wyspie
W listopadzie na Steamie pojawiła się eksploracyjna przygodówka The Haunted Island, a Frog Detective Game. Stojący za tą pozycją deweloperzy to Grace Bruxner i Thomas Bowker, podczas gdy ścieżkę dźwiękową skomponował Dan Golding. Od strony fabularnej, autorzy serwują graczom detektywistyczną komedię, w której zmierzymy się z zagadką tajemniczego ducha. Zjawa od paru tygodni nawiedza pewnego leniwca i nikt dotąd nie zdołał biedakowi pomóc. Dlatego na wyspę, gdzie toczy się akcja, zostaje ściągnięty żabi śledczy, zwany po prostu Detektywem. Przeprowadzając dochodzenie, nasz protagonista nie omieszka podjąć stosowne dla swojego fachu kroki. Innymi słowy, będziemy chociażby rozglądać się za wskazówkami i przesłuchiwać przebywające w zwiedzanej okolicy postacie. Jak informuje steamowy opis gry, na obsadę złoży się zakręcona galeria indywiduów, a dotarcie do finału powinno potrwać mniej więcej godzinę.Pendula Swing – premiera Ep. 3 i debiut serii na Androidzie
22 listopada światło dzienne ujrzał trzeci odcinek Pendula Swing, epizodycznej gry przygodowej z elementami RPG. Produkcja spod szyldu sztokholmskiego Valiant Game Studio zwraca na siebie uwagę pomysłowym ujęciem Ameryki lat dwudziestych ubiegłego wieku. Mianowicie mamy do czynienia z alternatywną, fantastyczną wizją, w ramach której kraj ten zamieszkują takie istoty jak orki, gobliny, elfy czy krasnoludy, prócz reprezentantów rasy ludzkiej. Rola centralnej postaci przypada natomiast emerytowanej krasnoludzkiej heroinie – Brialynne Donu Tenúm. W trzecim rozdziale, opatrzonym podtytułem Orcing Hard or Hardly Orcing, główna bohaterka kontynuuje poszukiwania zaginionego topora, co zawiedzie ją do dzielnicy portowej. Komputerową edycję Episode 3 (PC, Mac) nabędziemy na Steamie – jako pojedynczy odcinek (DLC) lub w formie przepustki sezonowej. Dodać równocześnie trzeba, że – wraz z wydaniem najświeższego rozdziału – Pendula Swing zawitało też do sklepu Google Play, w wersji dla sprzętu mobilnego z Androidem.Storm Boy już dostępny
Storm Boy to australijska propozycja, którą zaprojektowało niezależne Blowfish Studios, działając we współpracy z wydawnictwem New Holland. Zbieżność tytułu z książką dla dzieci autorstwa Colina Thiele nie jest zresztą przypadkowa, bowiem wypuszczona w drugiej połowie listopada gra powstała właśnie na bazie tejże literatury. Fabuła Storm Boya, którą osadzono w nadmorskich sceneriach na terenie Australii Południowej, przedstawia odbiorcom historię przyjaźni pomiędzy tytułowym protagonistą a pelikanem o przydomku Mr. Percival. Znajomość nawiązała się zaś wtedy, kiedy chłopiec uratował kilka osieroconych piskląt, w tym swojego przyszłego druha. Pod kątem mechaniki, deweloperzy oferują formułę interaktywnej opowieści, która podsunie nam szereg różnorodnych i odprężających minigierek, np. rysowanie na piasku, żeglowanie czy karmienie pelikana. Co ważne, pokierujemy zarówno dzieckiem, jak i ptakiem. Gra ukazała się w wersjach na PC, Mac, XBO, PS4, Switch, iOS, Android (odnośniki do sklepów z poszczególnymi edycjami na oficjalnej witrynie produkcji).
Tango na Steam
Na platformie firmy Valve można od niedawna kupić Tango: The Adventure Game (Windows, Mac OS), które sygnują producent Gualicho Games i wydawca Inca Games. To humorystyczny point and click, obficie czerpiący z argentyńskiej kultury, włącznie z historią Buenos Aires pierwszej połowy minionego stulecia. Co szczególnie istotne, przygodówka ta opiera się na życiu Carlosa Gardela, muzycznej legendy i specjalisty od tanga. W grze napotkamy zatem liczne odwołania do piosenek słynnego artysty oraz filmów z jego udziałem. Warstwa muzyczna obejmie też kompozycje Gardela, acz usłyszymy ponadto utwory przygotowane przez Adrianę Figueroa Mañas. Co do scenariusza, ten żeni fikcyjne wydarzenia z autentycznymi. Kluczową rolę odgrywają tu retrospekcje, które ilustrują relację, składaną przez głównego bohatera – Carlosa. Otóż po ucieczce z więzienia, mężczyzna wsiada do samochodu niejakiego Santosa i przybliża kierowcy swoje perypetie sprzed pobytu za kratami. Steamową kartę produktu znajdziecie pod tym adresem.
Beyond the Sky w sprzedaży
Innym przygodówkowym tytułem, jaki w listopadzie trafił do katalogu Steama, jest Beyond the Sky. Za opracowanie tego ręcznie malowanego point and clicka odpowiada włoskie studio Iperurania Arts, które zostało założone przez Federico Mercurio i Giulię Mariellę. Gra koncentruje się na losach młodej kobiety o imieniu Selene, próbującej znaleźć drogę ucieczki z mrocznego lasu. Zagubiona pośród kniei, dziewczyna podąży zarazem ścieżką ku realizacji marzenia o podróży na Księżyc, a do tego stawi czoła swoim największym lękom. Twórcy obiecują niebanalną i wielowymiarową opowieść, która skłoni do przemyśleń na takie tematy jak przemijanie, strach, zaufanie czy uprzedzenia. Co ciekawe, zwiedzany świat nie poskąpi nam różnorodnych odniesień do klasycznej literatury greckiej i łacińskiej, kina, sztuki tudzież kultury popularnej. Oczywiście nie zabraknie również logicznych zagadek, które nie tylko wysilą szare komórki, ale i stanowią ponoć zgrabne uzupełnienie narracji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.