piątek, 30 listopada 2018

Wędkarskie debiuty na Steamie30 listopada to dobry dzień dla sympatyków pecetowego wędkarstwa. Na ten właśnie termin wyznaczono wszak premierę symulatora łowienia ryb pt. Professional Fishing, którego twórcy obiecują wysokiej jakości rozrywkę w modelu free-to-play (F2P). Ale nie tylko wspomniana przed chwilą pozycja daje o sobie znać, tym samym zapraszając do chwycenia za wirtualną wędkę. Wraz z końcem listopada bieżącego roku, na rynek wkracza bowiem Moraine Lake DLC, czyli pierwszy dodatek do ciepło przyjętego Ultimate Fishing Simulator.

Jeśli chodzi o Professional Fishing, zaprojektowanie gry zawdzięczamy połączeniu sił polskich firm MasterCode, Dueking oraz Ultimate Games S.A. Co więcej, ostatnia z nich pełni też zarazem funkcję wydawcy, wespół z PlayWay S.A. Jakie dokładnie atrakcje oferuje odbiorcom tenże tytuł? Ano mamy do czynienia z pozycją dedykowaną sieciowej zabawie, która to obejmuje chociażby turnieje i pojedynki wędkarskie, a także zakładanie specjalnych klubów. Warto przy tym nadmienić, że personalizacja postaci uraczy nas dużym wachlarzem opcji. A gdy już dostosujemy swoje wirtualne alter ego, przystąpimy do właściwej rozgrywki, której arenę stanowią obszernych rozmiarów mapy. Rozległe tereny bynajmniej nie pociągają za sobą konieczności odbywania żmudnych, pieszych wędrówek, a to dzięki ułatwiającym życie quadom. Pomyślano również o sprawnym przemieszczaniu się po wodzie, do czego przydadzą się z kolei łodzie i pontony.


Co szczególnie istotne, rodzimi deweloperzy postanowili zadbać o odpowiednio realistyczne wrażenia. Stąd przy tworzeniu oprawy wizualnej sięgnięto po technologię fotogrametrii, a lokacje przygotowano na bazie autentycznych scenerii. Mało tego, postarano się dla przykładu o skrupulatne odwzorowanie różnych gatunków ryb – zarówno w kwestii wyglądu modeli, jak i zachowania, które wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję. W celu zwiększenia realizmu, zaimplementowano ponadto dynamicznie zmieniającą się pogodę oraz system fotorealistycznej wody – Ultimate Water System. Zainteresowani sprawdzeniem Professional Fishing pobiorą i odpalą grę za darmo poprzez platformę Steam. Ewentualne koszty wiążą się dopiero z opcjonalnymi mikropłatnościami, pozwalającymi na zrobienie szybszego progresu. Jednakże każdy gracz – bez względu na to, czy uszczupli portfel, czy nie – może swobodnie przystąpić do łowienia i czerpać z tego należytą przyjemność.Jak napisałam we wstępie, na 30 listopada zaplanowano też premierę DLC do Ultimate Fishing Simulator, przychylnie ocenianej gry wędkarskiej, która z dniem 30 sierpnia 2018 roku opuściła usługę Steam Early Access, zyskując status gotowego produktu. To płatny dodatek, podobnie zresztą jak pełna wersja, będąca owocem deweloperskiej współpracy pomiędzy Ultimate Games i Bit Golem. Nowa zawartość wzbogaca pulę łowisk o polodowcowe jezioro Moraine w Kanadzie,  a co za tym idzie – dorzucone zostają typowe dla takiego regionu gatunki ryb (m.in. pstrąg złocisty czy sandacz kanadyjski). Wśród dostępnych rodzajów łodzi znajdziemy zaś odtąd kanoe, który posłuży za środek transportu tudzież stanowisko do wędkowania. Steamowa karta Ultimate Fishing Simulator – Moraine Lake DLC mieści się pod tym adresem. Swoją drogą, nie będzie to jedyny dodatek, gdyż łącznie przewidziano pięć takich rozszerzeń, wydawanych co kwartał. Oprócz tego, w przyszłości możemy spodziewać się konwersji gry na konsole Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.