niedziela, 18 listopada 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #130


Miłośnicy klasycznych przygodówek, którzy grywają na Nintendo Switch, dostali ostatnio dobrą wiadomość. Otóż na początku 2019 roku do sprzedaży trafią dwie znane fanom gatunku produkcje w wersjach dla tejże konsoli. Mowa o tytułach autorstwa niemieckiego studia KING Art Games, a konkretnie o fantastyczno-komediowym The Book of Unwritten Tales 2 oraz detektywistycznym The Raven Remastered. Tymczasem steamowa edycja darmowego The Kite, za którym stoi ukraińskie Anate Studio, zaliczyła leciutką obsuwę. W momencie publikacji niniejszego odcinka przeglądu, karta gry na Steamie podawała bowiem datę 19 listopada, zamiast poprzednio zapowiadanego 16 dnia tegoż miesiąca.


DISTRAINT 2, czyli powrót pana Price’a
13 listopada swoją premierę miał przygodówkowy horror DISTRAINT 2, którego opracowaniem – tak jak w przypadku pierwszej odsłony z 2015 roku – zajął się niezależny deweloper Jesse Makkonen z Finlandii. Wzorem wcześniejszej części, ten sidescrollowany tytuł stawia na specyficzny, pixel artowy styl graficzny, a także na konwencję psychologicznej grozy, wzbogaconej o elementy czarnego humoru. Co równie istotne, sequel pozwoli nam ponownie przywdziać strój ambitnego Price’a, mężczyzny gotowego na wiele, by uzyskać awans zawodowy i zostać partnerem prestiżowej spółki McDade, Bruton & Moore. Gra dostępna jest obecnie na Steamie (PC), lecz w pierwszych miesiącach przyszłego roku dojdą jeszcze jej mobilne wcielenia, przeznaczone dla urządzeń z systemami iOS oraz Android.Demoniczny Lucius III w grudniu
O tym, że możemy spodziewać się gry Lucius III (Windows), nowej pozycji z cyklu inspirowanego kultowym filmem „Omen”, wiadomo było od jakiegoś czasu. Niedawno zdradzono natomiast dokładny termin wprowadzenia produkcji na rynek, a ustalono go na 13 grudnia 2018 roku. Trzecia odsłona diabolicznej sagi od fińskiego Shiver Games przeniesie głównego i tytułowego bohatera do Winter Hill, co nie będzie jego pierwszą wizytą w tejże okolicy – chłopak spędził tam wszak pierwsze lata swojego życia. W trakcie owej wyprawy zgłębimy sekrety eksplorowanego miasteczka, włącznie z tajemnicami dotyczącymi minionych wydarzeń. I choć twórcy nie zrezygnują z typowo horrorowych scen, dorzucą też ponoć bardziej emocjonalne momenty, wśród których pojawi się wątek zakwestionowania poczynań Luciusa. Warto nadmienić, że ujawnienie konkretnej daty debiutu przygodówki zbiegło się z udostępnieniem czterech filmików, prezentujących fragmenty gameplayu. Jeden do obejrzenia poniżej, a po resztę odsyłam na kanał yt deweloperów – Shiver Games Ltd.
Bad Dream: Fever już na PC i Mac, Switch trochę później
15 listopada przyniósł nam – zgodnie z zapowiedziami – sprzedażowe entrée mrocznej i surrealistycznej przygodówki Bad Dream: Fever, której producentem jest polskie studio Desert Fox, a wydawcami inne rodzime firmy – PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. To następczyni ubiegłorocznego Bad Dream: Coma, cieszącego się swoją drogą wieloma pozytywnymi opiniami, w tym przeważającą większością przychylnych recenzji na Steamie. Jak informują twórcy, Fever, którego abstrakcyjne uniwersum zostaje zaatakowane przez atramentową zarazę, powinno dostarczyć około czterech godzin rozgrywki, jeśli chodzi o średni czas jednokrotnego przejścia tytułu. Produkcja ukazała się na komputerach PC i Mac, a steamową kartę produktu ulokowano pod tym adresem. Co więcej, w I kwartale 2019 roku doczekamy się wydania na konsolę Nintendo Switch.Draugen na zwiastunie
Red Thread Games, studio odpowiedzialne za Dreamfall Chapters, pochwaliło się nastrojowym teaser trailerem, który to promuje aktualnie przygotowywany przez tę ekipę projekt – Draugen. Co do samej gry, deweloperzy zamierzają zaserwować odbiorcom pierwszoosobową przygodówkę, w której nie zabraknie suspensu, tajemnic ani wyraźnych akcentów psychologicznych. Jej scenariusz zostanie osadzony na terenie Norwegii 1923 roku, kręcąc się wokół losów amerykańskiego podróżnika – Edwarda Charlesa Hardena. Szukając zaginionej siostry, mężczyzna przybywa do osady położonej pośród fiordów i gór. Niemniej sielankowe krajobrazy to zarazem swego rodzaju powłoka, pod którą kryją się posępne sprawy. Co ważne, sterowanie panem Hardenem nie oznacza samotnej wędrówki. Grywalny bohater przeprowadzi dochodzenie w asyście młodej Lissie, której obecność wiąże się też z implementacją dynamicznego i realistycznego systemu dialogów. Premiera Draugen nastąpić ma w 2019 roku – wpierw na PC (Windows), a potem na PS4 oraz XBO. Więcej informacji na oficjalnej witrynie produkcji.
Pecetowa edycja The Room Three
Z dniem 13 listopada bieżącego roku, brytyjskie studio Fireproof Games wypuściło na komputerach PC trzecią część swojej flagowej i nagradzanej serii The Room. „Trójka”, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w roku 2015 na sprzęcie mobilnym, zabiera nasze wirtualne alter ego pod dach enigmatycznej i posępnej posiadłości. Wybudowana na odległej wyspie rezydencja okazuje się scenerią dla szeregu prób, które obmyślił tajemniczy jegomość o pseudonimie „The Craftsman” („Rzemieślnik”). A wszystko to pod postacią sutego zestawu zagadek logicznych, stanowiących zresztą wizytówkę tej niezależnej marki. Posiadacze blaszaków, którzy chcieliby zaopatrzyć się w The Room Three, zakupią interesującą ich wersję za pośrednictwem platformy Steam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.