czwartek, 11 lipca 2019

Jet Kave Adventure z nowym zwiastunemDo podbicia konsol Nintendo Switch przymierza się pewien prehistoryczny jegomość z maczugą i… jetpackiem. A to za sprawą krakowskiego studia 7LEVELS oraz przygotowywanej przez tę ekipę platformówki Jet Kave Adventure. Premiera nastąpić ma jeszcze w 2019 roku, natomiast bieżący tydzień zaowocował wypuszczeniem nowego zwiastuna, na którym to zaprezentowane zostały fragmenty rozgrywki.

Ta dedykowana Switchowi pozycja pozwoli graczom wskoczyć w skórę jaskiniowca – tytułowego Kave’a. Nasz protagonista piastował do niedawna funkcję plemiennego szefa, lecz – cóż – kariera na owym stanowisku nie potoczyła się zbyt pomyślnie. Trudno wszak uznać za sukces fakt, iż facet został przepędzony przez resztę członków swojej społeczności. Niemniej Kave dostanie także od losu szansę, aby zrehabilitować się w oczach pobratymców i odzyskać utracony honor. Jak łatwo przewidzieć, nie omieszka z niej zatem skorzystać.


Polscy deweloperzy postanowili ubarwić epokę kamienia łupanego wyraźnym pierwiastkiem sci-fi, reklamując przy okazji grę hasłem „Stone-Fiction”. Na rodzinną wyspę głównego bohatera trafia bowiem kosmita, którego plany stanowią realne zagrożenie dla mieszkańców prehistorycznego lądu. Wprawdzie Obcy musi naprawić swój kosmiczny pojazd, lecz, niestety, ma w nosie to, iż jego poczynania mogą zarazem wywołać erupcję wulkanu. I w tym miejscu do akcji wkracza Kave, który staje się przypadkowo posiadaczem jetpacka. Ale nie tylko ów zaawansowany technologicznie gadżet przyda się protagoniście, bo niejednokrotnie trzeba będzie też przywalić komuś lub czemuś maczugą.

Jet Kave Adventure zrealizowane zostanie w kolorowym i bardzo przyjemnym dla oka stylu 2.5D. Niezależny zespół z Krakowa zapowiada zaprojektowanie 36 poziomów, podczas zaliczania których gracze natkną się na zróżnicowanych przeciwników, włącznie z bardziej wymagającymi bossami. Biegłość w obsłudze odrzutowego plecaka pomoże zaś chociażby dotrzeć na te platformy, gdzie poukrywano przedmioty służące do ulepszania naszego sprzętu. Wspomniany we wstępnie trailer do obejrzenia poniżej.6 komentarzy:

 1. super grafika mega mi się podoba;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie mam Switcha. Taki nowszy jaskiniowiec, w którego chyba wszyscy grali za dzieciaka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też kusi ta gra. W dzieciństwie sporo grałam w platformówki, a i teraz od czasu do czasu sięgam po tego typu produkcje. :)

   Usuń
 3. Myślałam, że to zwiastun epoko lodowcowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie z kolei przypomnieli się "Krudowie" - takie delikatne skojarzenie. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.