czwartek, 18 lipca 2019

Warlocks 2: God Slayers – premiera na PC i nowy trailerTak jak było zapowiedziane, na 18 lipca 2019 roku przypadła pecetowa premiera gry Warlocks 2: God Slayers. Humorystycznej i osadzonej w fantastycznym świecie produkcji z gatunku action RPG, która to w ubiegłym miesiącu dała się poznać posiadaczom konsol Nintendo Switch. Warto też nadmienić, że pojawił się kolejny zwiastun tego niezależnego tytułu – oczywiście w związku z lipcowym debiutem na komputerach PC.

O tym pixelartowym projekcie, którego to opracowaniem zajęło się polskie studio Frozen District, wspominałam już na moim blogu. Jednakże z racji nadejścia „blaszakowej” wersji, przytoczę dzisiaj garść podstawowych informacji. Otóż gracze wybierają tutaj swoją postać spośród 5 klas Czarowników z magicznego zakonu, który przystępuje do walki przeciw nie byle komu, bo samym bogom. Co istotne, każdy z bohaterów dysponuje charakterystycznymi dla siebie talentami. Należytym zróżnicowaniem mają odznaczać się również napotykani na dużych mapach wrogowie, włącznie z wymagającymi większego wysiłku bossami.


Dodać zarazem trzeba, że przygotowano trzy warianty rozgrywki. Dwa z tychże trybów to kooperacyjne sesje, pozwalające na lokalne tudzież sieciowe swawole w zespołach złożonych maksymalnie z 4 osób. Trzecią opcją jest natomiast zabawa dla pojedynczego gracza, której ukończenie, według oficjalnego opisu produkcji, powinno przy pierwszym podejściu potrwać 8-10 godzin. A wszystko to doprawione zostało sutą dawką żartów, bratając dynamiczne wyzwanie z okazjami do uśmiechu.

Jeśli ktoś rozważa nabycie wersji przeznaczonej dla komputerów z systemami Windows, przypominam, że takową edycję można sprawić sobie na Steamie bądź GOGu. Swoją drogą, przez pierwszy tydzień od premiery obowiązuje promocja, dzięki której zakupimy grę 20% taniej. A poniżej do obejrzenia najświeższy, okolicznościowy zwiastun – tzw. launch trailer.

3 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.