wtorek, 7 kwietnia 2020

BE-A Walker na komputerach i mobilkach w majuNa 7 maja 2020 roku zaplanowany został debiut gry akcji pt. BE-A Walker w wersjach dedykowanych komputerom oraz urządzeniom mobilnym. Wtedy to ta futurystyczna produkcja typu Shoot 'Em Up trafi do oferty sklepów Steam, App Store i Google Play. Niemniej komputerowi gracze już teraz mogą poczuć przedsmak rozgrywki, której sedno stanowi tutaj sterowanie ogromnym mechem bojowym. A to dlatego, że w serwisie firmy Valve udostępniono darmowe demo owej propozycji.

BE-A Walker to niezależny projekt, który dał się uprzednio poznać posiadaczom Nintendo Switch, wkraczając wraz z końcem tegorocznego lutego na japońską konsolę. Za opracowanie owego tytułu odpowiada zaś rosyjskie Tequilabyte Studio. Niewielka firma, którą założyło dwóch braci – Stanislav i Aleksiej Zagniy, a do tego która wypuściła wcześniej pod swym szyldem grę przygodowo-platformową Sumoman. Co do samego BE-A Walker, produkcja bierze na warsztat motyw kolonizacji obcej planety. Oto bowiem Ziemia jest tu nie tylko przeludniona, ale i w fatalnej kondycji na skutek nadmiernej jej eksploatacji. Jednakże w odmalowanej przez twórców wizji postęp technologiczny osiągnął na tyle wysoki poziom, że rasa ludzka może szukać ratunku drogą międzygwiezdnych podróży ku nowym i zdatnym do zamieszkania ciałom niebieskim. Takim właśnie globem wydaje się być Eldorado, które wykazuje pewne podobieństwa do Ziemi. Problem tkwi za to w trującej dla człowieka atmosferze, co wymusza konieczność stosowania specjalnych filtrów powietrza, a także w nieprzyjaznych tubylcach, broniących – rzecz jasna – swój dom przed najeźdźcami.


W trakcie rozgrywki przypadnie nam rola pilota pancernego mecha. Stąd mechanika polega na umiejętnym kierowaniu maszyną, wewnątrz której się znajdziemy. Trzeba będzie zatem nauczyć się choćby sprawnego stawiania kroków, gdyż kontrolowanie poszczególnych nóg pojazdu przyda się jednocześnie przy sprawnym unikaniu wrogich pocisków oraz przy rozdeptywaniu nacierających na nas przeciwników. Oczywiście, nie zabraknie również tradycyjnego strzelania. Co więcej, w uzyskiwaniu kolejnych postępów pomoże ulepszanie mecha i dostępnego uzbrojenia. Warto zarazem nadmienić, że Tequilabyte Studio obiecuje też zwrócenie uwagi na moralno-etyczne aspekty warstwy fabularnej. Z jednej strony, ludzie chcą wszak przetrwać. Z drugiej, zaawansowani technologicznie Ziemianie atakują w tym celu rdzennych mieszkańców planety Eldorado, którzy stoją na niższym poziomie cywilizacyjnym i – przez ekspansywne działania człowieka – sami czują na sobie oddech śmiertelnego niebezpieczeństwa. W związku z powyższym, będziemy mogli wybrać, czy – zgodnie z naszym pierwotnym zadaniem – bronimy swoich, czy – dla odmiany – postanowimy być humanitarni wobec tubylczej rasy i chronić ją przed ludzkimi kolonizatorami.

Jeśli ktoś chciałby dodać BE-A Walker do listy życzeń na platformie Steam, gdzie gra zadebiutuje 7 maja bieżącego roku w wersji dla systemów Windows, Mac OS i Linux, to zapraszam do odwiedzenia stosownej karty produktu. Tam też można w każdej chwili pobrać bezpłatne demo, o jakim pisałam na wstępie. Przy okazji przypominam, iż – równolegle z komputerową premierą – tytuł ten pojawić się ma na sprzęcie mobilnym z iOSem tudzież Androidem.
8 komentarzy:

 1. czytałam ostatnio SF i tak w klimacie trochę widzę

  OdpowiedzUsuń
 2. Demo zawsze warto soprawdzic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można się dzięki temu zorientować, czy mniej więcej odpowiadają nam klimaty oferowane przez dany tytuł. :)

   Usuń
 3. Klimat gry raczej nie dla mnie ale od razu przypomina mi się gracz w czasie sesji rpg pytający się mistrza gry czy w lesie jest mech. Mistrz zdziwiony odpowiada, że jest. Na to gracz; to wsiadam do mecha i ropie** wszystko xD
  Także tu można się tak pobawić. A zwykły mech widzę też rośnie ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Podejrzewam, że przy takim obrocie spraw gracz od mecha szybko zyskał przewagę nad innymi. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.