czwartek, 16 kwietnia 2020

Deadliest Catch – wyjście z Early Access i konsolowe przymiarkiDeadliest Catch: The Game, które to w listopadzie ubiegłego roku zadebiutowało jako wczesnodostępowy produkt na Steamie (PC), zakończyło 14 kwietnia 2020 roku swoją fazę rozwojową, zaliczając tym samym pełnoprawną premierę w sklepie firmy Valve. Co więcej, podano orientacyjny termin nadejścia wersji konsolowych, a konkretnie edycji dedykowanych PlayStation 4, Xboksowi One i Nintendo Switch. Wypuszczenie takowych portów powinno zaś nastąpić w IV kwartale bieżącego roku bądź w pierwszym miesiącach 2021 roku.

O produkcji, która to narodziła się dzięki pracy deweloperów z krakowskiego Moonlit S.A. oraz wydawniczej opieki warszawskiego Ultimate Games S.A., wspominałam niegdyś na blogu, lecz pozwolę sobie dziś przytoczyć podstawowe informacje w ramach przypomnienia. Mianowicie mamy tutaj do czynienia z symulatorem poławiacza krabów królewskich. Dodać przy tym trzeba, że ów tytuł powstał na bazie „Najniebezpieczniejszego zawodu świata” („Deadliest Catch”), cieszącego się uznaniem serialu dokumentalnego spod szyldu Discovery Channel. Podczas przygotowywania tegoż projektu, polscy twórcy otrzymali zresztą wsparcie ze strony wyżej wymienionego kanału telewizyjnego, a także jego oddziału skupionego na grach – Discovery Game Studios.

W trakcie rozgrywki, która – według oficjalnych informacji – stara się dostarczać odbiorcom realistyczne doznania, nie tylko przystąpimy do samego łowienia wiadomych skorupiaków, co przyjdzie nam robić na wodach Morza Beringa. Oprócz tego, weźmiemy bowiem na swoje barki rolę kapitana, zarządzając naszą załogą oraz krabowcem, czyli przystosowanym do połowu krabów królewskich statkiem. Warto jednocześnie nadmienić, że w rodzimej produkcji zaimplementowano też takie rzeczy jak np. dynamiczne zmiany pogody, zaawansowana fizyka wody czy opcje ulepszania kierowanej łajby. Jeżeli zatem kogoś interesuje gra o tego typu tematyce i oferowana formuła zabawy, pecetowe wcielenie owej pozycji można nabyć za pośrednictwem platformy Steam. Natomiast poniżej podrzucam do obejrzenia premierowy zwiastun Deadliest Catch: The Game.

23 komentarze:

 1. Gra chyba mnie nie kusi jakoś specjalnie, niemniej tematyka zaskakująca :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematyka oryginalna, ale przez to i specyficzna. :)

   Usuń
 2. powiem Ci że mój to byłby zachwycony:D on jara się takimi grami:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba nie dla mnie ale fanów takiej tematyki i gier z pewnością ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląd to to ma - i tematyka mi siadła bardzo. Aż czuć krople na twarzy... a raczej sztorm.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mój klimat, ale znowu coś fajnego dla mojego męża :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak lubi takie klimaty, to może być coś właśnie dla niego. :)

   Usuń
 6. Taka gierka mogłaby się spodobać mojemu P :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewykluczone, skoro lubi taką tematyką lub/i gry z kategorii symulatorów. :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza jak ktoś interesuje się taką tematyką. :)

   Usuń
 8. Myślę, że gry symulujące pracę na morzu, mogą teraz odgrywać kluczową rolę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moj maz oglada polawiaczy krabow w tv. Mozeby mu sie spodobala

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.