czwartek, 23 kwietnia 2020

Gamedec wśród największych polskich hitów KickstarteraO tym, że Gamedec, izometryczny RPG w cyberpunkowym sosie, stał się kickstarterowym przebojem, wiadomo nie od dziś. Właściwie to praktycznie od początku kampanii, która po zaledwie 36 godzinach od swojego uruchomienia miała zagwarantowany sukces, gdyż już wtedy uskładano podstawową kwotę, zapewniającą zdobycie jakiegokolwiek zastrzyku gotówki. Na tym nie zakończyło się sprawne nabijanie licznika, jeśli chodzi o konto crowdfundingowej akcji. W bieżącym tygodniu twórcy gry, czyli Anshar Studios z Katowic, ogłosili zaś, że ich projekt wylądował w czołówce, bo w pierwszej trójce polskich growych zbiórek na Kickstarterze.

Jak obecnie przedstawia się sytuacja kampanii? W momencie publikacji tego newsa, do końca akcji pozostało około 4 dni, zgromadzono ponad 144 tysiące dolarów i przekroczono kilka progów dodatkowych  (o paru z nich informowałam zresztą poprzednim razem). Zważywszy na aktualnie uzbieraną sumę, osiągnięto więc w ostatnim czasie ten cel, który wymagał 140 tysiaków na potrzeby implementacji nowego wirtualnego uniwersum. Gwoli ścisłości, mowa o wirtualium na bazie twórczości H.P. Lovecrafta i mitologii Cthulhu, a wybór takowego świata to wynik ankiety przeprowadzonej wśród zainteresowanej Gamedekiem społeczności. Teraz natomiast, jako że zostało jeszcze troszkę czasu, katowicki zespół deweloperski ubiega się o zaliczenie następnego z tzw. stretch goals. Mianowicie jeśli Anshar Studios zdoła uzyskać próg 170 tysięcy dolarów, będziemy mogli liczyć na częściowe udźwiękowienie NPC-ów w grze. Część kwestii dialogowych dla postaci pobocznych zostałaby bowiem dzięki temu nagrana w wersji audio, co umożliwiłoby graczom zdobycie lepszego rozeznania odnośnie do osobowości i samopoczucia poszczególnych rozmówców.

Gamedec, jak niejednokrotnie wspominałam, zaserwuje nam wyprawę do XXII wieku i futurystycznej Warszawy, gdzie wskoczymy w buty prywatnego detektywa. Co istotne, główną działalność naszego śledczego stanowi tropienie wirtualnych przestępców. Kluczową rolę odegrają tutaj podejmowane przez nas decyzje, do których to dostosowywać się ma środowisko gry. Orientacyjną datę premiery wyznaczono póki co na IV kwartał 2020 roku (PC). Jeżeli ktoś chciałby dodać sobie tytuł spod szyldu Anshar Studios do swojej listy życzeń na platformie Steam lub/i poczytać więcej szczegółów, zapraszam do odwiedzenia tamtejszej karty produktu. Z kolei pod tym adresem znajdziecie witrynę Gamedeka na Kickstarterze.18 komentarzy:

 1. Ja właściwie pierwsze słyszę o tej grze, ale podoba mi się jej mroczna grafika. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również podoba się ta oprawa wizualna. Klimatycznie to wygląda. :)

   Usuń
 2. Lovecraft?! Serio? No nie! Teraz to mnie masz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwiastki rodem z Lovecrafta będą tylko jedną z części składowych gry, ale i tak mam przeczucie, że będzie warto zagrać. Nie tylko ze względu na ten wirtualny świat, który będzie czerpać z twórczości wyżej wymienionego autora. :)

   Usuń
 3. Poznałam coś nowego :)
  Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tej grze już wspominałam, ale bardzo kibicuję temu projektowi, więc napisałam o aktualnym stanie kampanii. :) BTW do końca jeszcze ok. 58 godzin - cały czas trwa walka o ten próg z częściowymi głosami dla postaci pobocznych. Ciekawe, czy się uda jeszcze na ostatnią chwilę z owym celem.

   Usuń
  2. Te 58 godzin minie jak z bicza strzelił :D

   Usuń
  3. W rzeczy samej, czas szybko płynie. :)

   Usuń
 4. Piękne te gry pod względem graficznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Teraz dużo bardzo ładnych wizualnie gier. :)

   Usuń
  2. Oj tak, grafika robi wrażenie

   Usuń
  3. I z powodzeniem buduje odpowiedni klimat. :)

   Usuń
 5. Wygląda zacnie :) i jeszcze Lovecraft <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lovecraft będzie tu akurat jednym z wirtualnych światów, czyli mniejszą częścią gry, ale to i tak plus dla fanów jego twórczości. Nie wspominając o tym, że Gamedec kusi też innymi atrakcjami. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.