czwartek, 9 kwietnia 2020

Darmowy wstęp do gry Rustler już dostępny9 kwietnia zadebiutował na platformie Steam bezpłatny Rustler: Prologue, czyli zapowiadany jakiś czas temu wstęp do gry akcji Rustler, którą to szykują dwie polskie ekipy – producent Jutsu Games i wydawca Games Operators. Dzięki takiej darmowej próbce, użytkownicy komputerów PC mogą już więc sprawdzić, jak w bezpośrednim kontakcie sprawuje się owa alternatywna, bo iście zakręcona wizja epoki średniowiecza.

Jak informują twórcy, w Rustler: Prologue znajdziemy trzy pierwsze misje, przy czym możemy też liczyć na obecność pewnych mini-gier. Oprócz tego, wolno nam tutaj bez skrępowania zwiedzać środowisko, które to w całej swej okazałości zaprezentować ma pełnoprawny Rustler, inspirowany pod pewnymi względami pierwszymi odsłonami serii Grand Theft Auto. Jednocześnie przypominam, że – według obietnic deweloperów – ów wstęp broni się jako samodzielna historia. Owszem, ze zrozumiałych przyczyn należy spodziewać się krótkiej przygody, aczkolwiek zarazem takiej, która posiada własny początek i odpowiednie zamknięcie.


Udostępniony na Steamie prolog pozwoli nam wskoczyć w reprezentanta niższych warstw społecznych o imieniu Guy, w którym to drzemie zdecydowanie łobuzerski duch. Przejmując stery nad tym delikwentem, przystąpimy do specyficznej i buńczucznej wędrówki po otwartym świecie, gdzie obowiązuje hierarchiczna drabina feudalna. Nie uświadczymy jednak skrupulatnego obrazu dawno minionych czasów, lecz otrzymamy za to swobodnie poczynającą sobie z historią wariację. Innymi słowy, zostaniemy uraczeni chociażby humorem w absurdalnym wydaniu, a także garścią popkulturowych cytatów.

Warto przy okazji nadmienić, że takowa przystawka umożliwi nam stosowne przygotowanie się do wyzwań w pełnoprawnej grze, czekającej dopiero na swój debiut. Co więcej, rodzimi twórcy mają w planach nie tylko dalsze prace nad pełną wersją Rustlera, lecz również dostarczanie aktualizacji do świeżo wypuszczonego prologu. Jeżeli zatem kusi Was niestandardowe podejście do tematu średniowiecza oraz zabawa w stylu starszych części cyklu GTA, to opublikowane za darmo preludium znajdziecie w serwisie Steam pod tym adresem. Steamowa karta większego Rustlera, którego data premiery nie została jeszcze ujawniona, ulokowana jest natomiast pod owym odnośnikiem.


16 komentarzy:

 1. A czy wiesz może, czy ten prolog będzie dostępny w wersji na PS4? Albo ogólnie cała gra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie wiem nic na razie o ewentualnych wersjach dla konsol, zarówno jeśli chodzi o prolog, jak i całość. :(

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Mnie ciekawią szczególnie te popkulturowe cytaty - lubię wyłapywać takie smaczki. :)

   Usuń
 3. może fabuła mi nie siadła, ale bardzo podoba mi się miejsce, to miasteczko... wieś... świetne budownictwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie z kolei najbardziej ciekawią te popkulturowe odniesienia - lubię je wyłapywać.

   Usuń
 4. Fajnie, że można tak sobie pograć w czasach zarazy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na granie zawsze można znaleźć trochę czasu, ale teraz faktycznie mamy taką porę, kiedy powinniśmy skupić się na rozrywkach bez wychodzenia z domu.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dzięki temu można się z grubsza zorientować, czy cała gra mogłaby nas zainteresować. :)

   Usuń
 6. Czasami mi szkoda ze nie mam czasu na gry - bo niektóre wyglądają bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś uda się przysiąść do jakiegoś fajnego tytułu.

   Usuń
 7. Lubię humor w grach i ciekawe cytaty, zawsze urozmaicają fabułę :). Może się skuszę przynajmniej wypróbować wstęp :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można się zorientować, czy w ogóle to Twoje klimaty. Równocześnie taki wstęp to też dobra rzecz dla samych twórców. Gracze mogą potem zgłosić swoje uwagi, a producent może się do nich ustosunkować przy pracach nad pełną wersją. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.