poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Wieści z Art Games Studio – S.W.A.N. i Infernal Radiation


Warszawskie Art Games Studio S.A. podzieliło się w ostatnim czasie informacjami na temat dwóch gier ze swojego katalogu wydawniczego. Jednym z tychże tytułów jest horror S.W.A.N., którego scenariusz weźmie na warsztat czarnobylską tragedię i kwestię szczególnie tajemniczych chorób. Druga z owych propozycji to wymagająca zręcznościówka Infernal Radiation, a jej fabularna warstwa kręci się wokół starć z demonicznymi siłami, zarazem także sięgając po wątek szkodliwego promieniowania, choć w iście nietypowy sposób.


S.W.A.N. z nowym materiałem video
Jeśli chodzi o S.W.A.N., to – jak napisałam wyżej – udostępniony został nowy filmik promujący grę. Mowa o kilkuminutowym materiale, któremu nadano quasi-dokumentalną formę i który stanowi równocześnie swego rodzaju wprowadzenie do realiów przedstawionej w tej produkcji świata. Nadmienić przy tym należy, że video opublikowano też w ramach upamiętnienia 34. rocznicy katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Swoją drogą, warto odnotować fakt, iż w polskiej wersji językowej przemawia tutaj Mirosław Utta. Ten znany lektor zaznaczył zresztą wcześniej swoją obecność w wirtualnej rozrywce, użyczając głosu na potrzeby słynnego cyklu S.T.A.L.K.E.R. Co więcej, pan Utta będzie nam towarzyszył nie tylko przy słuchaniu stylizowanego na dokument nagrania, ale i – jako narrator – podczas przechodzenia S.W.A.N., gdy tytuł trafi na rynek.


Znajdującą się pod wydawniczą pieczą Art Games Studio produkcję przygotowuje polska firma Volframe, której założycielem jest Paweł Kostrzewa. Twórcy reklamują swój projekt jako horror psychologiczny z elementami fantastyki naukowej oraz surrealizmu, zwracając także uwagę, iż powinien spodobać się zwłaszcza sympatykom uznanych serii Silent Hill, S.T.A.L.K.E.R. tudzież Amnesia. W trakcie rozgrywki zajmiemy się chociażby rozwiązywaniem zagadek, eksploracją otoczenia czy odkrywaniem kolejnych kawałków niepokojącej, fabularnej układanki. Wymyślona przez Volframe historia dotyczy natomiast enigmatycznego Instytutu S.W.A.N., położonego na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia i skoncentrowanego na badaniach rzadkich, a do tego niebezpiecznych chorób. Premierę wersji PC przewidziano na wiosnę 2021 roku, lecz w późniejszym terminie światło dzienne ujrzeć ma ponadto edycja dedykowana Nintendo Switch. Steamowa karta produktu ulokowana została pod tym adresem.

Imitujący dokument film z polskim lektorem (na kanale yt wydawcy znajdziemy też wersję angielskojęzyczną):Tradycyjny zwiastun:
Infernal Radiation – demo i data premiery
Infernal Radiation, w przypadku którego Art Games Studio S.A. pełni funkcję wydawcy wespół z  Ultimate Games S.A., doczekało się ostatnio bezpłatnej wersji demonstracyjnej, a także przybliżonego terminu rynkowego debiutu. Mianowicie tytuł powinien ukazać się w II kwartale 2020 roku, wkraczając wtedy zarówno na komputery PC, jak i na konsole Nintendo Switch. Nad grą, która to ma być hardcorową zręcznościówką z elementami grozy, dark fantasy oraz czarnego humoru, pracuje z kolei rodzime studio Asmodev. Biorąc na swoje barki rolę egzorcysty, gracze zawitają tu na Wyspę Halloweenową, gdzie mieści się wyjątkowo osobliwa elektrownia. Oryginalność tej placówki polega bowiem na tym, iż czerpie energię wprost z piekielnych czeluści. Nietrudno zatem zgadnąć, że takowa taktyka prędzej czy później musi wywołać demoniczne zamieszanie. Stąd też awaria reaktora pociąga za sobą promieniowanie o dosłownie diabelskiej naturze, zalewając okolicę plagą opętań.


Jak zasygnalizowałam na wstępie, pozycja autorstwa Asmodev to gra zręcznościowa, która nie poskąpi odbiorcom hardcorowych wyzwań. Wprawdzie ogólne zasady da się ponoć ogarnąć stosunkowo szybko, lecz nabranie odpowiedniej wprawy ma być już wyższą szkołą jazdy. Producenci zamierzają zaserwować nam rozgrywkę o dużym stopniu trudności i z udziałem wymagających przeciwników. Na naszej drodze pojawi się 20 demonicznych bossów, którzy obdarzeni zostaną unikalnymi talentami oraz reakcjami. Oprócz tego, walki mają cechować się dynamicznymi tempem, czerpiąc przy okazji pewne inspiracje z gier rytmicznych. Twórcy obiecują również takie rzeczy jak przykładowo rozwijanie postaci w „rolplejowym” stylu, swobodne zwiedzanie środowiska czy tryb lokalnej kooperacji. Chętni, by przetestować darmowe demko, mogą pobrać takową próbkę za pośrednictwem platformy Steam. Dodam jeszcze, że w dalszej przyszłości gra może zostać wypuszczona na inne urządzenia, pomijając te uprzednio podane, czyli pecety i Switcha.

18 komentarzy:

 1. Tą o Czarnobylu mnie zaciekawiłaś. Mogłaby być bardzo klimatyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Swoją drogą, mnie też w szczególności interesuje S.W.A.N.

   Usuń
  2. Gra o Czarnobylu? Coś dla mnie!
   okularnicawkapciach.wordpress.com

   Usuń
  3. Też pokładam duże nadzieje w tej produkcji. :)

   Usuń
 2. Dziękuję za miłe słowa na moim blogu

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwiastun mocny ten w formie dokumentu. Heheh niepokojąco prawdziwie brzmi. Sama pozycja chyba jednak nie dla mnie. Druga nawet też ma fajny klimacik ale za zręcznościówkami nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.