wtorek, 8 grudnia 2020

HeatWave od Perimeter Games zmierza na PC i Nintendo Switch

 


Niezależne studio Perimeter Games z Katowic ogłosiło, że szykuje na komputery PC i konsole Nintendo Switch sandboxową, survivalową strategię HeatWave. Produkcja ta pozwoli odbiorcy wybrać się do Alaski roku 2080, by – jako dowódca partyzanckiego oddziału – stawić czoła katastrofalnym skutkom zmiany klimatu oraz wrogim wojskom, pragnącym przejąć kontrolę nad tamtejszymi terenami.

 

Wizja przyszłości, jaką to wykreowali na potrzeby swojego projektu rodzimi deweloperzy, powinna zainteresować wszystkich tych, którzy lubią historie utrzymane w konwencji fantastyki postapokaliptycznej. Globalne ocieplenie osiągnie bowiem w HeatWave taką skalę, że ludzkość znajdzie się u progu zagłady. Katastrofa klimatyczna spowoduje nie tylko migracje ludności, lecz także nasilenie różnych konfliktów, a co za tym idzie – ogólnoświatowych rozmiarów kryzys i chaos. Zaistniała sytuacja skłoni zaś rząd USA do skoncentrowania sił na swoich najważniejszych regionach, robiąc to kosztem najdalej położonych stanów. W efekcie Alaska zostanie pozbawiona ochrony, co z kolei wykorzysta popierana przez Chiny Rosja, by rozpocząć zbrojny atak na powyższe terytorium i odzyskać podległe dawniej Kremlowi ziemie. Niemniej zamieszkujący ów teren Amerykanie ani myślą biernie poddawać się najeźdźcom, w zamian organizując lokalną partyzantkę.

 


Według oficjalnych informacji, HeatWave ma być survivalową grą strategiczną z otwartym światem i nieliniową fabułą. Szefując grupie partyzantów, założymy ulokowaną wśród dzikich lasów Alaski bazę, by następnie zająć się rozbudową takowej placówki oraz – w razie konieczności – przenoszeniem jej w inne miejsca. Na tym oczywiście nie zamknie się lista obowiązków, jakie spadną na barki graczy. Będziemy też chociażby stawiać pomniejsze obozowiska, rekrutować nowych członków ruchu oporu, zapewniać amerykańskim bojownikom schronienie przed deszczem i zimnem czy pomagać im w zdobywaniu różnych zasobów, których nie uświadczymy tutaj pod dostatkiem. Przetrwanie wymagać ma również takich działań jak np. polowanie, wytwarzanie leków, broni i innych narzędzi, kradzieże, handel, przyjmowanie rozmaitych zleceń od lokalnej społeczności oraz wszelkie kroki na rzecz udanej wojny podjazdowej. Poza tym, przyda się także smykałka do dyplomacji.

 

Więcej szczegółów na temat produkcji spod szyldu Perimeter Games, wespół z garścią screenów, można znaleźć na Steamie, gdzie pecetowa wersja ma już stosowną kartę. Tam też widnieje wstępna data premiery, którą wyznaczono na 2022 rok. A poniżej podrzucam do obejrzenia zwiastun promujący grę.

 

 

18 komentarzy:

 1. Cieszy nie tylko grafika - ale i to , że to rodzima produkcja. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajnie prezentuje się ta gra :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa przyszłościowa gra 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. No to powinien sobie dopisać ów tytuł do listy wyczekiwanych pozycji. :)

   Usuń
 5. jeju grafika cieszy niezmiernie oko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Rozumiem, może innym razem trafi się coś w Twoim klimacie.

   Usuń
 7. Alaska!!!! ❤❤❤❤ ależ to dobre

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie rozbudowana gra, chociaż dla mnie to chyba za dużo :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednakże fani gier RTS powinni być zadowoleni, jeśli gra spełni ich oczekiwania. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.