wtorek, 29 grudnia 2020

Wingspan już na Switchu

 


Posiadacze konsoli Nintendo Switch mogą obecnie przystępować do wirtualnej opieki nad prowadzonymi przez siebie rezerwatami przyrody dla ptaków. A to dlatego, że na tę właśnie platformę wkroczyła 29 grudnia gra Wingspan (Na skrzydłach). Strategiczna karcianka, która wcześniej, bo we wrześniu 2020 r., ukazała się w wersji komputerowej i jest elektroniczną inkarnacją znanej i cenionej planszówki o takim samym tytule.

Wingspan, za którego pierwowzór „bez prądu” odpowiadają Elizabeth Hargrave i amerykańskie Stonemaier Games, a którego cyfrowa edycja została zaprojektowana przez poznańskie Monster Couch, to zabawa bratająca relaks z wyzwaniem. Dzięki tej urokliwej produkcji każdy zainteresowany może poczuć się niczym ekspert od dzikiego ptactwa. Oto bowiem zajmiemy się opieką nad własnym rezerwatem przyrody, próbując przyciągnąć do swojej placówki różne skrzydlate stworzenia. Co zrozumiałe, należy przy tym zadbać, by poszczególne gatunki mogły liczyć nie tylko na bezpieczne schronienie, lecz również na naturalne dla nich warunki.

 


Podkreślić zarazem trzeba, że pozycja ta oferuje zarówno rozgrywkę dla pojedynczego gracza, jak też możliwość odbywania wieloosobowych sesji, w gronie liczącym maksymalnie pięciu zawodników. Ptaki, które zwabimy do rezerwatów, przyczynią się zaś chociażby do składania większej liczby jaj, zdobywania dodatkowych punktów i rozwijania danych siedlisk. A wszystko to pod postacią karcianej gry strategicznej w systemie turowym, którą przystrojono odprężającą oprawą audiowizualną. Warto przy okazji nadmienić, że przyrodnicza tematyka została tu jednocześnie wykorzystana do zaserwowania odbiorcom rozmaitych ciekawostek, związanych oczywiście z ptasim życiem.

Osoby, które chciałyby skosztować takiej nastrojowej rozrywki na Switchu, zakupią konsolową wersję drogą dystrybucji cyfrowej, a konkretnie za pośrednictwem sklepu Nintendo. Switchową kartę Wingspan można znaleźć pod tymże odnośnikiem, natomiast poniżej podrzucam Wam do obejrzenia zwiastun świeżo wypuszczonego wydania gry.

 

 

15 komentarzy:

 1. dawno nie grałam w takie gierki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale skoro kiedyś w takie grałaś, to może właśnie polubiłabyś Wingspan, jeśli kiedyś się zdecydujesz. :)

   Usuń
  2. mój mąż jest bardziej grający w takie cuda:)

   Usuń
  3. No to może jemu by się spodobała ta gra. :)

   Usuń
 2. Grafiki jak zawsze cudne. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. NIe mam Nintendo, ale gra wygląda ładnie. Pewnie znajdzie odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pecetach też wyszła ta gra, tyle że wcześniej. :)

   Usuń
 4. Całkiem przyjemna wydaje się ta gra;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak rany, znam kogoś komu sprawiłabym tą grą ogromną przyjemność (choć istnieje możliwość, że już bym go od niej nie oderwała)! :D "Na szczęście" nie mamy Switcha. :P

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.