czwartek, 14 października 2021

Komputerowa premiera gry Growing Up

 


Zgodnie z zapowiedziami, swój komputerowy debiut zaliczyło w tym tygodniu Growing Up autorstwa studia Vile Monarch. To połączenie visual novel, RPG i gry strategicznej, które ma być kształtowaną przez nasze wybory opowieścią o życiu – od wczesnego dzieciństwa, przez nastoletnie lata, aż po dorosłość. Historią, która traktuje zarówno o radosnych, jak też poważniejszych stronach ludzkiej egzystencji, starając się przy tym bratać poruszanie ważnych problemów z przyjemną atmosferą.

 

Wprawdzie o Growing Up pisałam jakiś czas temu na blogu, lecz z racji premiery gry, przypomnę najważniejsze informacje o tej ciekawej produkcji. Otóż odpowiedzialni za ów projekt deweloperzy kuszą odbiorców obietnicami dużej swobody na gruncie tworzenia wirtualnego alter ego gracza, a także różnorakich decyzji. Według oficjalnych informacji, istnieje nie tylko możliwość określenia własnej płci, lecz również aparycji czy charakteru swoich rodziców. Przyjdzie nam ponadto decydować chociażby w kwestii opanowywanych umiejętności, co ma zresztą wpływać nawet na wystrój pokoju grywalnej postaci. Modyfikując nasz wygląd, skorzystamy zaś z dostępu do mnóstwa fryzur i ubrań. Co więcej, kroczenie drogą życia przełoży się takie wybory, które dotyczą m.in. relacji międzyludzkich, sposobów spędzania wolnego czasu, szkolnych obowiązków czy późniejszej kariery.

 

Tak oto zajmiemy się zatem swoistym pisaniem kolejnych rozdziałów własnego losu, co przystrojono utrzymaną w pogodnych kolorach grafiką, a także inspirowaną latami 90. estetyką i związanymi z nią popkulturowymi odniesieniami. Jak zaznaczyłam we wstępie, zarazem nie zabraknie tutaj miejsca dla istotnych tematów społecznych (np. brak akceptacji w szkole, niepełnosprawność, tożsamość płciowa czy problemy finansowe). Co do rozgrywki, warto przy okazji wiedzieć, że ten zróżnicowany miks visual novel, RPG i strategii doprawiony został obecnością minigierek. W każdym razie, zainteresowani kupieniem Growing Up mogą zrobić to za pośrednictwem Steama, gdzie owa produkcja sprzedawana jest w wersji dla komputerów z systemami Windows i MacOS. A w przyszłości możemy jeszcze spodziewać się nadejścia edycji przeznaczonych na sprzęt mobilny oraz konsole.

 

 

17 komentarzy:

 1. Ale pomysł na grę! Zaskoczyli mnie. Pewnie wcale nie jest taka łatwa, tak jak trudne jest życie nastolatków ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowała mnie znów recenzja :) Gra wydaje się być bardzo ciekawa. Myślę, że swoich fanów znajdzie. Jestem pod wrażeniem tego filmiku, który zamieściłaś. Serdecznie pozdrawiam, miłego weekendu :) Ja mam małą uroczystość 0 imieniny Mamy, ale bez alkoholu już od 2017 roku ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego dobrego dla Twojej Mamy z okazji Dnia Imienin! Również życzę miłego weekendu i pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Fajną grafikę ma ta gra, taką oldschoolową, gdybym miała czas, to może bym zagrała:)

  OdpowiedzUsuń
 4. już nie dla mnie... ale grafikę zrobili super

  OdpowiedzUsuń
 5. Grafika tej gry naprawdę przyciąga uwagę :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby taki prosty pomysł - zróbmy po prostu życie ale w swojej prostocie wydaje mi się świetny i właśnie dający dużo możliwości :). Chętnie bym zagrała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od strony graficznej też jest bardzo zachęcająco. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.