wtorek, 12 października 2021

Październikowy debiut gry Demolish & Build VR

 


Jeszcze w tym miesiącu, bo już 18 października, światło dzienne ujrzy na platformie Steam gra Demolish & Build VR. Polski symulator, który pozwoli graczom poprowadzić firmę budowlano-wyburzeniową i który, zgodnie ze swoją nazwą, dedykowany jest sprzętowi do wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze headsetów VR będą więc mogli wkrótce sprawdzić, jak spisuje się w takiej formie chociażby machanie młotem czy obsługa walca drogowego.

 

Ten rodzimy projekt zrodził się w oparciu o grę Demolish & Build 2018, a za jego opracowaniem i wydaniem stoi Ultimate Games VR z siedzibą w Warszawie. Tak na marginesie, owa firma zamierza też w przyszłości wypuścić inne produkcje pod postacią wersji dostosowanych do gogli wirtualnej rzeczywistości. Powyższe plany dotyczą zaś takich tytułów jak przykładowo Castle Flipper, Bakery Simulator, Train Station Renovation czy Ultimate Fishing Simulator 2.

 


Jak zasygnalizowałam we wstępie, Demolish & Build VR reprezentuje kategorię symulatorów, przy czym w tej konkretnej propozycji przyjdzie nam pokierować przedsiębiorstwem budowlano-wyburzeniowym. Podczas rozgrywki będziemy zatem mogli nie tylko sięgać po specjalistyczne narzędzia, lecz również zrobić użytek z niezbędnych w takiej pracy pojazdów. Co się tyczy maszyn większego kalibru, nie zabraknie tu m.in. betoniarki, koparko-ładowarki, buldożera czy dźwigu z kulą do burzenia budynków.

 

Warto dodać, że przeniesienie marki Demolish & Build na rynek wirtualnej rzeczywistości pociągnęło za sobą serię stosownych modyfikacji w stosunku do pierwowzoru, by dostarczyć odbiorcom odpowiednio dobrych wrażeń w trakcie zabawy z goglami na głowach. W każdym razie, jeżeli ktoś zastanawia się nad ewentualnym sprawieniem sobie tej pozycji i chciałby dodać ją do swojej listy życzeń, to steamową kartę produktu znajdzie pod owym adresem.

 

 

15 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.