niedziela, 30 stycznia 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #288

 

Francuskie Microids podpisało z brytyjską firmą Agatha Christie Limited umowę, na mocy której powstają dwie kolejne gry w oparciu o prozę spod pióra królowej kryminałów. Możemy zatem spodziewać się wirtualnego powrotu do zrodzonego na kartach literatury uniwersum, w jakim to funkcjonuje słynny belgijski detektyw Herkules Poirot. A co jeszcze działo się ostatnio w przygodówkowym świecie? Chociażby to, o czym wspominam poniżej.

 

Zniw Adventure teraz również na GOG.com

Przeurocza przygodówka Zniw Adventure, której pierwotny debiut miał miejsce w listopadzie 2020 r. na platformie Steam, została w styczniu tego roku wprowadzona do katalogu sklepu GOG. Ów point and click to polski projekt, przyrządzony przez Karolinę „Twardą” Twardosz i Łukasza „Kurasiu” Mikołajczyka. Rodzimi deweloperzy serwują nam tutaj bajkową wizję czasów prehistorycznych, kiedy świat zamieszkały był przeróżne dinozaury. W trakcie rozgrywki pokierujemy zaś poczynaniami sympatycznej dinusi Zniw, która, próbując zdobyć urodzinowy prezent dla swojej matki, nadto oddala się od rodzinnych stron. Dlatego więc pocieszna protagonistka będzie chciała wrócić do domu, co nie będzie prostym zadaniem z uwagi na fakt, iż zabłądziła. Recenzję tej interesującej propozycji dla graczy w każdym wieku opublikowałam zresztą kiedyś na moim blogu. Chętni, by zakupić perypetie Zniw na GOGu, znajdą stosowną kartę produktu pod owym adresem.

 


 

Mercury Abbey na Kickstarterze

Na Kickstarterze trwa obecnie zbiórka funduszy na rzecz niezależnej przygodówki Mercury Abbey, nad której przygotowaniem pracuje YiTi Games. W ramach ciekawostki dodam, że tworzący tę pozycję deweloperzy przyrządzili wcześniej pod innym szyldem (Palm Pioneer) cyberpunkowe Tales of the Neon Sea. Mercury Abbey przybliży nam historię rozgrywającą się w realiach wypełnionych antropomorficznymi zwierzętami. Podczas zabawy przejmiemy stery nad dwiema postaciami – wykonującym zawód pisarza wilkiem Harrodem, i jego młodziutkim siostrzeńcem o imieniu Willie. Grywalny duet uda się do tajemniczego górskiego opactwa Mercury, gdzie dochodzi do dziwnych incydentów. Co wobec tego do przewidzenia, bohaterowie nie omieszkają podążyć tropem lokalnych sekretów, włącznie z takimi, jakie dotyczą klątwy alchemików. Kickstarterowa zbiórka potrwa do 5 marca 2022 r. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, gra jeszcze w tym roku powinna ukazać się na Steamie.

 


 

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice po mobilnemu

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice rozszerzyło w bieżącym miesiącu swój zasięg o mobilki. To gra z przygodówkowej serii o kultowym podrywaczu od siedmiu boleści, którego kojarzą nawet fani innych gatunków niż point and clicki. Ta konkretna część, podobnie jak jej poprzedniczka o podtytule Wet Dreams Don't Dry, zrodziła się dzięki niemieckiej ekipie z Crazy Bunch, mającej nad sobą wydawniczą opiekę Assemble Entertainment. Produkcja trafiła pierwotnie na komputery w październiku 2020 r., a następnie w maju 2021 r. otrzymała kilka portów konsolowych. Z kolei teraz wyspy archipelagu Kalau’a, które to, w Wet Dreams Dry Twice, nasz rozkochany Larry zwiedza, by odszukać swoją lubą Faith, są już dostępne – jak wyżej zasygnalizowałam – także na urządzeniach przenośnych z systemami iOS oraz Android.

 

Leisure Suit Larry - Wed Dreams Dry Twice - screen z wersji komputerowej

 

Kolejne tytuły od Big Fish Games na Steam

Lista HOPEK z wydawniczego portfolio Big Fish Games, które figurują w ofercie sklepu Steam, znowu się ostatnio wydłużyła. Otóż od 25 stycznia można tam sprawiać sobie grę Grim Tales: Graywitch Collector's Edition autorstwa studia Elephant Games. Główny wątek fabularny stanowi tutaj konieczność ratowania krewniaczki, która jest zarazem naszą przyjaciółką i której kłopot polega na tym, że badanie historii własnego rodu dosłownie przeniosło nieboraczkę do przeszłości. Stąd sami musimy też cofnąć się w czasie, uważając równocześnie na pewnego enigmatycznego potwora.

 

Grim Tales: Graywitch Collector's Edition

Na 27 stycznia przypadł natomiast dzień steamowego debiutu gry Redemption Cemetery: Dead Park Collector's Edition, za opracowanie której odpowiada ekipa z AMAX Interactive. Akcja tej casualowej propozycji została osadzona na terenie starego i upiornego parku rozrywki, dokąd to nasze wirtualne alter ego przybywa pod wpływem prośby o pomoc, otrzymanej od tajemniczego nieznajomego. Stawiwszy się na miejscu, odkryjemy, iż na przestrzeni lat nie zabrakło w owym lunaparku osobliwych zniknięć. Co gorsza, złowroga siła, która krąży po okolicy, najwyraźniej nadal nie odpuszcza i jakby tego było mało, prawdopodobnie zamierza też powiększyć swój rewir działania. 

 

Redemption Cemetery: Dead Park Collector's Edition

11 komentarzy:

 1. Ostatnia przygodówka wydaje się być bardzo klimatyczna. Ale to bardzo. Serdeczne pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również przesyłam moc pozdrowień :)

   Usuń
 2. Przedostatnia propozycja gry zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzisiaj po cholernie trudnym dniu zagrałabym w każdą z tych gier

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kolejne dni będą dla Ciebie przyjemniejsze. Trzymaj się :*

   Usuń
 4. przedostatnia i ostatnia najbardziej fajne;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W dwie ostatnie z chęcią by pograła. Mimo, że różne. To obie mają to, co lubię. Muszę przestać wchodzić w te Twoje posty, bo ja już ja zaczne grać... to wtedy nie będę czytała;);)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można spróbować pogodzić jedno z drugim, jeśli jest czas.

   Usuń
 6. Uwielbiam dinozaury, więc ta pierwszą gra szczególnie mi się spodobała 😁

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.