niedziela, 6 listopada 2022

Ancient Farm na zwiastunie

 


W ostatnim czasie trafił do sieci zwiastun gry Ancient Farm. Rolniczej produkcji, która czeka dopiero na swoją premierę i wyróżnia się wśród innych symulatorów o stricte farmerskiej tematyce. A to dlatego, że – zgodnie z nazwą tejże propozycji – rozgrywka pozwoli odbiorcom przenieść się wprost do czasów starożytnych.

 

Ancient Farm to projekt, który ma ukazać się pod szyldem polskiego UF Games S.A., stanowiącego część grupy Ultimate Games S.A. Podczas symulacyjnej rozgrywki przyjdzie nam zaś tutaj posmakować fachu starożytnego rolnika i hodowcy, co, według obietnic twórców, znajdzie należyte odzwierciedlenie na polu przedstawionych realiów i adekwatnych do nich narzędzi. Nie uświadczymy zatem kombajnów, traktorów ani innych sprzętów, które znamy ze współcześnie rozgrywających się tytułów o prowadzeniu gospodarstwa. W zamian trzeba będzie zadowolić się bardziej prymitywnymi, acz różnorodnymi narzędziami.

 


Obserwując świat z perspektywy pierwszej osoby, naszą zabawę zaczniemy jako nowicjusz ze skromnym kawałkiem terenu, lecz, wraz z kolejnymi postępami, zyskamy szansę na uzyskanie statusu prawdziwego potentata w branży antycznego rolnictwa. Co istotne, rozwijanie gospodarstwa wiąże się z odpowiednim przygotowaniem obszarów, nad którymi zamierzamy przejąć kontrolę. Stąd świeżo zajęte ziemie będziemy musieli najpierw wykarczować, by móc przystąpić do siewu, a następnie do zbierania plonów. Nie zabraknie także innych zadań charakterystycznych dla obranej na warsztat epoki, w tym – przykładowo – przetwarzania zboża na mąkę z wykorzystaniem starożytnych technik czy kopania rowów doprowadzających wodę na nasze pola.

 

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, możemy też liczyć na satysfakcjonujący urodzaj, jeśli chodzi o dostępne rośliny i zwierzęta hodowlane. Z kolei środki, które zdobędziemy dzięki umiejętnemu gospodarowaniu, przydadzą się, co zrozumiałe, do poszerzania naszego rolniczego zasięgu, a tym samym umacniania swojej pozycji. Kiedy natomiast powinniśmy spodziewać się premiery? Na razie wiadomo tyle, że informacja o dacie rynkowego debiutu gry na PC zostanie ujawniona później. Zainteresowani mogą już jednak dodawać Ancient Farm do listy życzeń na Steamie. A poniżej podrzucam wspomniany we wstępie zwiastun.

 

 

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Mnie również się podoba :)

   Usuń
  2. Dziękuję, mam nadzieję, że miałaś również pomyślny dzień. Spokojnego wieczoru! :)

   Usuń
 3. Rety. Po grach widać jak wyobraźnia ludzka nie ma granic niemal. Ciekawie zapowiada się taka gra moim zdaniem. Szczególnie jeśli twórcy zadbali o realizm i np. konsultowali się ze specjalistami w sprawie szczegółów.

  Najgorzej było jak zdjęcia przeglądaliśmy, wiele osób co na nich były nie żyją, albo zupełnie ich nie znaliśmy. Jakieś to takie dziwne dla mnie było. Pewnie ze 2-3 razy trzeba będzie pojechać jeszcze do mieszkania Babci. Ale to już kosmetyka będzie taka.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, takie ogarnianie spraw może zabrać sporo czasu. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Kolejna farma ale tu pomysł ciekawy :). Nawet sama chetnie bym zagrała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również zaintrygował ten pomysł. A to dlatego, że lubię starożytność. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.