piątek, 11 listopada 2022

Railbound w grudniu na Switchu

 


Polska gra logiczna Railbound o kolejowych podróżach, która to we wrześniu 2022 r. wkroczyła na komputery i mobilki, doczeka się niebawem wersji przeznaczonej na kolejną platformę. Mianowicie ta ciepło przyjęta produkcja rozszerzy swój zasięg o konsole Nintendo Switch, co nastąpi już 1 grudnia bieżącego roku.

 

Za narodziny Railbound odpowiada łódzkie studio Afterburn, którego portfolio obejmuje takie logiczne produkcje jak Golf Peaks, czyli rzecz o zdobywaniu górskich szczytów poprzez golfowe partyjki, oraz kulinarne inbento z uroczą opowiastką o kotach w tle. Natomiast wydanie edycji na Switcha to działka krakowskiego 7Levels, posiadającego doświadczenie w wypuszczaniu gier na tę japońską konsolę. Ekipa z Krakowa wprowadziła bowiem na ów sprzęt m.in. dwa poprzednie, wyżej wspomniane tytuły od zespołu deweloperskiego z Łodzi. Co więcej, 7Levels ma też na koncie projekty własnego autorstwa, w tym np. kolorową platformówkę o jaskiniowcu Jet Kave Adventure, dostępną nie tylko na Nintendo Switch.

 


Jak napomknęłam na wstępie, tematyka Railbound kręci się wokół kolei. Co więcej, poruszona została w niewątpliwie uroczy sposób, choć na gruncie mechaniki serwuje nam zabawę wymagającą główkowania. Tło fabularne stanowią tu wszak wojaże dwóch sympatycznych psów. Nasi protagoniści podróżują koleją w celu naprawienia poszczególnych linii. Stąd rozgrywka polega na modyfikacji, tworzeniu i usuwaniu kolejowych połączeń, a także na wykorzystywaniu elementów otoczenia w rodzaju tuneli, szlabanów itp. Wszystko po to, by bezpiecznie podpinać wagoniki do lokomotywy. Poziomy z trasami do rozgryzienia charakteryzują się zaś rosnącym stopniem skomplikowania, acz całość otula pogodna atmosfera, budowana poprzez komiksową grafikę i odprężającą muzykę.

 

Jeśli chodzi o edycję dedykowaną Switchowi, wersja ta wykorzystywać ma możliwości ekranu dotykowego i Joy-Conów, oferując zarazem wsparcie dla funkcji HD Rumble. Jak wypadnie takowe wydanie Railbound? Odpowiedź poznamy 1 grudnia 2022 r., a póki co można zapoznawać się ze zwiastunem reklamującym bliski debiut gry na sprzęcie Nintendo. Materiał video do obejrzenia poniżej.

 

 

12 komentarzy:

 1. Klimatycznie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię gry logiczne, więc mogłaby mi się spodobać 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale słodziutka, lubię logiczne gierki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo fajna gierka, lubię takie do główkowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa forma i treść tej gry. Czasem brakuje mi właśnie gier logicznych z pewną warstwą fabularną i właśnie taką otoczką graficzną i ogólną.

  Mnie właśnie bardziej zmęczyło psychicznie to wszystko co wiązało się z porządkami u Babci w mieszkaniu. Na razie dajemy spokój porządkom. Może w grudniu coś się uda ruszyć jeszcze.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.