wtorek, 22 listopada 2022

Animal Shelter Simulator wkracza na Xboksy

 


W bieżącym tygodniu, a konkretnie 25 listopada, rozpocznie się podbój konsolowego rynku przez grę Animal Shelter Simulator, która zawitała uprzednio na komputery PC i której tematyka obejmuje prowadzenie schroniska dla psów oraz kotów. Tego właśnie dnia owa propozycja zaliczy swój debiut na Xboksach One i Series X/S, lecz to nie koniec poszerzania jej zasięgu o kolejne platformy. Na I kwartał 2023 r. zaplanowano bowiem wydanie edycji na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch.

 

Animal Shelter Simulator to projekt autorstwa warszawskiej ekipy Games Incubator. Jak zasygnalizowałam we wstępie, gra miała wcześniej swoją premierę na pecetach, co nastąpiło w marcu 2022 r. Dodać trzeba, że jej komputerowe wcielenie spotkało się z przychylnym przyjęciem wśród skupionej wokół tego tytułu społeczności i zyskało dużo pozytywnych opinii na Steamie. Nic więc dziwnego, iż pomysł wypuszczenia wersji konsolowych został wprowadzony w życie. A za przygotowaniem i wydaniem Xboksowych portów stoi inna firma ze stolicy – Ultimate Games S.A.

 


Ta symulacyjna produkcja umożliwia graczom zajmowanie się schroniskiem dla bezpańskich zwierząt. Stąd nasz nadrzędny obowiązek stanowi tutaj nie tylko zapewnienie jak najlepszej opieki dla doglądanych psów i kotów, lecz również znalezienie dla nich odpowiednich domów. Dbanie o czworonogów wiąże się przy tym z uwzględnieniem ich indywidualnych cech oraz aktualnego stanu. Co istotne, dostępne czynności nie kończą się na takich rzeczach jak m.in. karmienie, zabawa czy leczenie. Otóż podczas rozgrywki można też chociażby urządzać sesje zdjęciowe ze zwierzakami. Oprócz tego, konieczne jest pilnowanie ekonomicznych spraw schroniska. Z kolei zaimplementowany w grze tryb budowy pozwala zmieniać rozkład obiektów, które już zostały postawione na terenie naszego ośrodka, a także dodawać nowe (np. budynki z kojcami, lecznice weterynaryjne).

 

Karta Xboksowej edycji na Microsoft Store ulokowana została pod tym adresem, a poniżej można obejrzeć zwiastun promujący ową wersję. Natomiast jeśli ktoś miałby ochotę sprawić sobie pecetowe wydanie gry, to powinien udać się na steamową witrynę produkcji.

 

 

10 komentarzy:

 1. Bardzo pocieszna - obejrzałem filmik - uwielbiam koty najbardziej, ale psy też lubię ;-) . Pozdrawiam Julito znad licealnych podręczników do najnowszej podstawy - odkurzam wiedzę ;-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę koty, choć psy również mogą liczyć na moją sympatię. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Rozczulają mnie tego typu gry ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię symulatory związane ze zwierzętami, chętnie bym w taką grę zagrała, gdybym tylko miała czas 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. to fajne dla miłośników zwierząt;)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.