środa, 9 listopada 2022

Voodolls – premiera gry w przyszłym roku

 


Cztery dusze zaklęte w laleczki voodoo i pragnące wydostać się z piekielnych czeluści. Do realizacji swojego planu przystąpić zaś mają w 2023 r., bo na ten właśnie rok zapowiedziany został rynkowy debiut gry Voodolls (PC). Produkcji typu tower defense, kładącej nacisk na kooperacyjne działanie.

 

Voodolls to debiutancki projekt niezależnego  francuskiego studia Siderift, a wydawniczy mecenat nad tym tytułem objęli twórcy słynnego Kangurka Kao, czyli polskie Tate Multimedia. Fabularna otoczka, jak wyżej napisałam, traktować ma o czwórce zdesperowanych nieszczęśników, którzy trafili do piekła i bynajmniej nie zamierzają tam spędzić wieczności. Dlatego więc zgadzają się przybrać postać lalek voodoo, by w tej formie chronić Władcę Marionetek przed kolejnymi falami piekielnych wrogów i pomóc mu w dotarciu do pewnych sekretów. Nagroda za wykonanie owych zadań to oczywiście bilet do świata żywych.

 


Owoc producencko-wydawniczego połączenia sił ekip z Siderift i Tate Multimedia będzie dynamiczną grą typu tower defense, w której liczy się zarówno zdolność do szybkiego reagowania, jak też smykałka do obmyślania udanych strategii. Co istotne, Voodolls postawi na kooperację, przy czym zagramy nie tylko w trybie sieciowym dla maksymalnie 4 osób, ale i solo. W każdym razie, nasz lalkowy kwartet to drużyna, której poszczególni członkowie dysponują indywidualnymi zdolnościami, orężem i stylem walki. Starcia z nadciągającymi hordami oponentów odbędą się natomiast na zróżnicowanych planetach, gdzie będziemy również musieli odpowiednio rozstawiać pułapki, wieże itp.

 

Gra zaoferuje 3 poziomy trudności, a także 3 tryby pracy kamery: widok pierwszoosobowy, trzecioosobowy oraz izometryczny. Wspomnieć ponadto muszę, że Voodolls posiada już swoją kartę na platformie Steam. Chętni, by dodać tę produkcję do swojej listy życzeń, powinni zatem odwiedzić jej tamtejszą witrynę.

 

 

10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.