sobota, 5 listopada 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #323

 

Młody druid w opałach, hotelowe śledztwo, sekret marnego losu twórcy gier, żaba na Dzikim zachodzie, osobliwy zamęt w wielkich miastach, a także dowcipne lawirowanie pomiędzy jawą i snem. O tym mowa w niniejszym przeglądzie wieści ze świata gier przygodowych. Szczegóły poniżej.

 

Plot of the Druid na Steam Early Access

Wraz z początkiem listopada, Adventure4Life Studios i Yakir Israel wypuścili w ramach wczesnego dostępu na Steamie przygodówkę Plot of the Druid (Windows, Mac OS, Linux). Pod kątem warstwy fabularnej, dostajemy tu komedię fantasy, która stawia na sarkastyczny humor w brytyjskim wydaniu. Jak słusznie podpowiada nazwa tego point and clicka, graczowi przypisano rolę druida. Ściślej rzecz ujmując, to młody adept magicznej sztuki, który zdążył okryć się hańbą. Jednakże ma on szansę na zrehabilitowanie się poprzez wyprawę  w celu przywrócenia równowagi siłom mądrości, bogactwa i miłości. Co ważne, przy rozwiązywaniu zagadek nierzadko przydadzą się moce natury, na czele z przybieraniem zwierzęcych postaci. A jeśli chodzi o pobyt na Steam Early Access, przewidywany czas trwania fazy rozwojowej to w przybliżeniu 1 rok. Póki co można zagrać w prolog i pierwszy rozdział, lecz stopniowy rozwój produkcji zaowocuje dodawaniem kolejnych porcji tejże opowieści. Steamowa witryna Plot of the Druid ulokowana została pod tym adresem.

 


 

The Barker & Mustard Files z wersją demo i kartami Steam oraz itch.io

Stosowne karty na Steamie i portalu itch.io otrzymała już klasyczna przygodówka The Barker & Mustard Files (PC), którą to szykuje Yes Yes Very Good Productions. Poza tym, w obu miejscach udostępnione zostało darmowe demo do pobrania. Gra ma być kryminałem z udziałem antropomorficznych zwierząt, pozwalając przejąć kontrolę nad dwoma psimi detektywami. Harvey Barker i Frank Mustard, bo tak właśnie nazywają się nasi protagoniści, natrafiają pewnego dnia na sprawę przez duże S, w czym niemała zasługa pary uzbrojonych zbirów. W efekcie główni bohaterowie zaczną węszyć na terenie luksusowego hotelu Clydesdale, by dotrzeć do prawdy dotyczącej zniknięcia bobra Stuarta „Flappy’ego” Browna. W trakcie rozgrywki nie zabraknie więc gromadzenia dowodów i rozmów z podejrzanymi. Obiecywana jest też różnorodność na polu łamigłówek oraz możliwość podejmowania wyborów. Dokładna data premiery nie została na razie ogłoszona.

 


 

Murder Is Game Over w sprzedaży

W drugiej połowie października, swój rynkowy debiut zaliczyła na pecetach pixel artowa przygodówka Murder Is Game Over, którą przygotowało niezależne Hitheryon Games. Fabuła tego point and clicka serwuje odbiorcom kryminalną zagadkę, do jakiej to rozwiązywania przystępują dwie grywalne postacie – detektyw Guy i pies Cleo. Zbrodnicza tajemnica, którą ów duet próbuje rozgryźć, dotyczy przedwczesnej śmierci bogatego projektanta gier. Ofiara została znaleziona martwa w pobliżu swojego zamku, co początkowo wzięto za osobliwy wypadek. Niemniej odkryte niebawem dowody wskazują na to, że ktoś miał iście zabójcze plany i zdołał je zrealizować. Stąd rozgrywka wymaga od nas skrupulatnej eksploracji otoczenia, szukania wskazówek, przesłuchiwania podejrzanych i umiejętnego dedukowania. Produkcja ta sprzedawana jest chociażby na Steamie.

 


 

Żabi detektyw powraca z trzecią odsłoną

Pod koniec tegorocznego października, miała miejsce premiera przygodówki Frog Detective 3: Corruption at Cowboy County na komputerach PC i Mac. To trzecia część komediowo-detektywistycznego cyklu, którego producentami są Grace Bruxner i Thomas Bowker. Według oficjalnych informacji, mamy zarazem do czynienia z finałową odsłoną tej ciepło przyjętej serii. Co istotne, w „trójce” można liczyć na pierwiastki rodem z westernów. A to dlatego, że tytułowy żabi detektyw wybiera się na Dziki Zachód – do pewnego hrabstwa pozbawionego szeryfa, by rozwiązać tamtejszą kryminalną zagadkę. Nie wszystko jednak jest takie, jakie się pozornie wydaje, bo choć przedstawiona historia celuje w dowcipne tony, główny bohater dostrzeże w toku śledztwa pewien niepokojący schemat. Zainteresowani przeprowadzeniem takiego dochodzenia nabędą Corruption at Cowboy County m.in. przez serwis Steam.

 


 

Dark City: International Intrigue na Steam

Wydawca Big Fish Games, którego domeną są casualowe produkcje, wprowadził w ostatnim czasie na platformę Steam grę Dark City: International Intrigue Collector's Edition (Windows) od studia Friendly Fox. Podczas utrzymanej w rytmie HOPA zabawy wcielimy się w utalentowaną i sławną panią detektyw, która zostaje pilnie wezwana do Nowego Jorku. Agatha, bo tak ma imię nasza śledcza, przybywa więc do amerykańskiego miasta, trawionego akurat przez wielki pożar. Co gorsza, to ledwie preludium do kolejnych nieprzyjemnych odkryć. Krążą bowiem plotki o tym, że widziano w Nowym Jorku legendarnego Feniksa. Na dokładkę, dowiadujemy się jeszcze o chaosie ogarniającym inne duże miasta na całym świecie. Za sprawcę zamieszania uznawany jest zaś słynny iluzjonista Harry Houdini. Co zatem zrozumiałe, musimy sprawdzić, czy to faktycznie on odpowiada za zaistniały zamęt, czy może należy powstrzymać kogoś lub coś groźniejszego. Sklepowa karta produktu znajduje się pod tym odnośnikiem.

 


 

Lucy Dreaming na komputerach i mobilkach

Od pewnego czasu można zaopatrywać się w komediową przygodówkę Lucy Dreaming w wersjach na komputery z systemami Windows, Mac OS i Linux, a także na urządzenia mobilne z iOS-em oraz Androidem. Produkcja, za którą stoi Tall Story Games Ltd, to przystrojona brytyjskim humorem i surrealistycznymi akcentami opowieść o młodziutkiej Lucy, mieszkającej, ze swoją dysfunkcyjną familią, w angielskim miasteczku Figgington. Ta skądinąd bystra dziewczynka nękana jest przez koszmary, od jakich spróbujemy ją uwolnić. Dlatego więc przyjdzie nam nauczyć się kontrolowania snów i takiego poruszania się po podświadomości protagonistki, by odblokować jej ukryte wspomnienia. Jednocześnie będziemy musieli wytropić pewnego mordercę. Więcej szczegółów można przeczytać na steamowej karcie komputerowej wersji gry.

 


10 komentarzy:

 1. Niezła porcja przygody, dla każdego coś dobrego😊

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze ile wyboru, co najlepsze wszystkie propozycje mają w sobie cis interesującego. Jednak nie chce się wciągać bo w czasach studenckich to zarywalam nocki do gry 🤣🤣🤣piękne czasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jednak jeszcze zmienisz zdanie i wrócisz do grania :)

   Usuń
 3. Bardzo ładne grafiki mają te gry 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Grafiki faktycznie są przednie, sam bym wreszcie w coś zagrał Julito :-) . Pozdrawiam po rodzinnym spotkaniu :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś jednak się zdecydujesz, by zagrać. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Pierwsza i ostatnia pozycja wydają się ciekawe. Kiedyś mocno interesowałam się tematyką świadomego snu. Nie raz jeszcze do tego wracam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś chciałabym zgłębić dokładniej temat takich snów :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.