piątek, 28 kwietnia 2023

Achilles: Legends Untold – plany twórców w związku z grą

 


Polskie studio Dark Point Games podzieliło się swoimi bieżącymi planami, które dotyczą gry Achilles: Legends Untold. Mianowicie ta mitologiczna propozycja typu action RPG ma ukazać się na konsolach PlayStation 4 i 5, a także Xbox One oraz Series X/S w III kwartale 2023 r. Co więcej, na ten sam okres przewidziano pełnoprawny debiut wersji PC, która od ubiegłorocznego maja przebywa w usłudze wczesnego dostępu.

 

Achilles: Legends Untolds to gra action RPG z widokiem izometrycznym i złożonym systemem walki. Jako tytułowy heros, przemierzymy starożytną Grecję, stawiając czoła rozmaitym postaciom oraz stworzeniom rodem z tamtejszej mitologii. Co do zaprojektowanej przez rodzimych deweloperów walki, kładzie ona nacisk na wykorzystanie umiejętności i działa w oparciu o autorski system GAIA (Group AI Action), dzięki któremu przeciwnicy mogą wykazać się zbiorową inteligencją podczas starć z grywalnym bohaterem.

 


Twórcy podjęli decyzję o równoległej premierze pełnej wersji na wszystkich wiodących platformach, by gracze mogli wybrać, na jakim sprzęcie wolą przejść Legends Untold. W przypadku edycji pecetowej, oznacza to przesunięcie wydania gotowego produktu na późniejszy termin niż pierwotnie zakładano, co zarazem pozwoli producentom na dodatkowe zwiększenie zawartości gry przy dalszym braniu pod uwagę opinii społeczności. Stąd – jeszcze przed opuszczeniem fazy rozwojowej na komputerach – powinny zostać wypuszczone przynajmniej dwie duże aktualizacje, wprowadzające szereg nowych funkcjonalności. Dojdą bowiem takie elementy jak chociażby kolejne mapy, bossowie i inni oponenci, przedmioty czy osiągnięcia. Ponadto należy spodziewać się – przykładowo – przebudowanego trybu kooperacji, usprawnień na gruncie walki, sterowania oraz balansu.

 

Według oficjalnych zapowiedzi, produkcja w całej okazałości zaoferuje satysfakcjonujący czas rozgrywki. A to dlatego, że przejście Achillles: Legends Untold powinno zabrać ok. 20-30 godzin, nie uwzględniając trybu New Game+. Więcej informacji o tytule autorstwa Dark Point Games można przeczytać na jego steamowej karcie.

4 komentarze:

 1. Zainteresowały mnie tutaj wątki greckie i mitologia, których jak wiesz - jestem zwolennikiem. Pozdrawiam Julito w sobotę z rana - po pół godzinie lekkich zakupów, i - trochę jak zawsze w "Wielkim Oczekiwaniu" .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie z kolei dzień minął dość leniwie. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 2. Ps. Julito -Historycznik to jak wiesz - w sumie test. A co do Instagrama - nie mogę się do niego przekonać, ale gros blogerów publikuje tam recenzje / opinie książkowe. Może i ja coś tam dłuższego wrzucę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko coś nowego na Historyczniku będzie, to chętnie poznam kolejne Twoje teksty. Na Instagramie zresztą też, jeśli się zdecydujesz. Możesz w jednym miejscu, możesz w obu, jak będziesz wolał. Ja niektóre krótsze opinie tylko na insta wrzuciłam. Również długo nie mogłam się przekonać do niego, ale ostatnio zaczynam się z nim bardziej zaprzyjaźniać i staram się zachować regularność w publikacji zdjęć. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.