piątek, 14 kwietnia 2023

Kwietniowy debiut Sunrise GP na Switchu

 


Ujawniono dokładną datę premiery arcade’owej ścigałki Sunrise GP. Gra, za której opracowanie odpowiada niezależne studio Garage 5, a której wydaniem zajęła się firma Gamedust, ujrzy światło dzienne już niebawem, bo 20 kwietnia bieżącego roku. Tytuł ten zawita na Nintendo Switch i obecnie można go zamawiać przedpremierowo.

 

Sunrise GP to projekt, który zapowiadany był jeszcze na poprzedni rok. Jak jednak napisałam we wstępie, zainteresowani gracze doczekają się wkrótce debiutu produkcji, a tym samym już za kilka dni dostaną możliwość, by na swoim Switchu zasiąść za kierownicą i ruszyć z piskiem opon w drogę po laur zwycięzcy. A wyścigi, w jakich odbiorcy wezmą tutaj udział, odbędą się wczesnym rankiem, kiedy to na niebie zaczną pojawiać się pierwsze promyki słońca. Dodam przy tym, że ową porę dnia podkreślać ma kolorowa oprawa wizualna, wykorzystująca miękkie oświetlenie i cel-shadingową technikę renderowania, opartą na połączeniu rysunkowego stylu z 3D.

 


Jak obiecują twórcy, oddane do naszej dyspozycji auta zaoferują zróżnicowanie pod kątem dynamiki oraz sposobu kierowania. Niemniej posiadają one pewien wspólny mianownik. Gwoli ścisłości, 21 modeli pojazdów, które znajdziemy w Sunrise GP, zostało zaprojektowanych na bazie inspiracji klasycznymi samochodami rodem ze wschodniej części Europy. Poza tym, różnorodność nie ominie także 20 dostępnych w grze tras, po jakich przyjdzie nam mknąć w walce o wygraną. A jeśli chodzi o przewidziane przez deweloperów tryby zabawy, należy spodziewać się kilku wariantów rozgrywki. Jednym z nich jest Grand Prix, polegający na zaliczeniu szeregu wyścigów. Ponadto znajdziemy tryby skupione odpowiednio na wyzwaniach i modyfikacji bryk. Nie zabraknie też sesji wieloosobowych, w ramach których do zmagań przystąpią maksymalnie 4 osoby, grając na podzielonym ekranie.

 

Karta produktu w sklepie Nintendo została ulokowana pod tym adresem. Osoby, które chciałyby sprawić sobie ową wyścigową propozycję, mogą tam zresztą już teraz złożyć zamówienie przedpremierowe. Co istotne, pre-ordery pozwalają na nabycie gry z 10-procentową obniżką, obowiązującą do dnia debiutu produkcji.

 

 

4 komentarze:

 1. Bardzo klimatyczna, grafika - cudna. Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również ślę serdeczne pozdrowienia :)

   Usuń
 2. Grafika spoko, ale wyścigi to nie dała mnie, choć za dziecka grałam w takie gry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś najdzie Cię jednak ochota, by znów zasiąść za wirtualną kierownicą. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.