sobota, 1 kwietnia 2023

Kwietniowy debiut Drill Deal na Switchu

 


Na 7 kwietnia bieżącego roku zapowiedziano wydanie gry Drill Deal – Oil Tycoon w wersji dedykowanej konsoli Nintendo Switch. Ta strategia ekonomiczna z pierwiastkami symulacji dała się wcześniej poznać użytkownikom komputerów PC, a edycja na Switcha, mająca zadebiutować lada moment, bynajmniej nie będzie jedynym konsolowym portem. W ciągu następnych kilku miesięcy powinny bowiem dojść kolejne, przeznaczone dla posiadaczy PlayStation (4, 5) oraz Xboksów (One, Series X/S).

 

Ten niezależny projekt narodził się dzięki współpracy ekip z A2 Softworks i Manager Games S.A., wkraczając w marcu ubiegłego roku na „blaszaki”. Switchowy port przygotowany zaś został przez firmę Ultimate Games S.A., która to piastuje również funkcję wydawcy owej propozycji. Tematyka gry skupia się natomiast na zarządzaniu platformą wiertniczą i pozyskiwaniem surowców, ale co równie ważne, robienie kariery w branży wydobywczej doprawiono tutaj elementami humorystycznymi oraz przystrojono wokselową grafiką.

 


Kluczowe aspekty rozgrywki obejmują też chociażby trzymanie ręki na pulsie w kwestii technologicznego postępu, kierowanie personelem czy radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi. Co do tych ostatnich, mowa o rozmaitych zdarzeniach losowych, wśród których możemy spodziewać się – przykładowo – konfrontacji z krakenem lub piratami, trzęsień ziemi i atakujących naszych pracowników chorób. Dostępne warianty zabawy to z kolei 8 zróżnicowanych scenariuszy fabularnych, a także stawiający na maksymalną swobodę tryb sandbox.

 

Zdaniem twórców, Drill Deal – Oil Tycoon ma szansę przypaść do gustu sympatykom takich produkcji jak m.in. Two Point Hospital czy Prison Architect. Chętni, by sprawdzić to metodą empiryczną na Switchu, nabędą interesującą ich wersję za pośrednictwem sklepu Nintendo, gdzie gra posiada już stosowną kartę produktu. A gdyby komuś umknęła zeszłoroczna premiera pecetowej edycji i wolałby sprawić sobie takie właśnie wydanie, przypominam, że jest ono do kupienia w serwisie Steam.

 

 

12 komentarzy:

 1. Klimatyczna, obejrzałem filmik do końca, podoba mi się, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia i życzę wszystkiego dobrego w nowym tygodniu :)

   Usuń
 2. Nie spodziewałem się, że mogą być i takie symulatory. :) Swojego czasu grałem w Sim City 3000, a potem trochę w Czwórkę.

  Jak na razie spokój jest. :) I nie biegam od paru dni co najmniej.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Tylko że raczej niezbyt przyjaźnie nastawiony :)

   Usuń
 4. Myślę, że jest to super propozycją dla dzieciaków mojego brata😄 ja juz nie ogarniam takich klimatów 🙈

  OdpowiedzUsuń
 5. Może to coś dla braci moje męża, lubią podobne gry. Będę miała temat do rozmów przy wielkanocnym stole. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Być może zaciekawi ich ten konkretny tytuł :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.