niedziela, 30 kwietnia 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #344

 

Witam wszystkich w kolejnym odcinku przeglądu wieści o grach przygodowych. Co takiego zaciekawiło mnie najbardziej w ostatnim czasie? Ano pewna studencka afera, psychologiczna groza z Chorwacji, wymagające współpracy główkowanie i dowcipna wyprawa do fantastycznej krainy. Szczegóły poniżej.

 

Randal’s Tuesday na Kickstarterze

25 kwietnia uruchomiono kickstarterową kampanię na rzecz przygodówki Randal’s Tuesday. Ów point and click jest prequelem gry Randal’s Monday z 2014 r. i zaserwować ma odbiorcom iście zakręconą, surrealistyczną komedię ze zwrotami akcji. Co istotne, w tej odsłonie cyklu przejmiemy kontrolę nie tylko nad tytułowym bohaterem, lecz także dwoma innymi postaciami – Mattem oraz Charliem. Fabuła przeniesie odbiorców na teren ekscentrycznego uniwersytetu i weźmie na warsztat wątek pewnej zbrodni, o popełnienie której niesłusznie oskarżone zostanie wyżej wymienione trio. Stąd każdy z grywalnych bohaterów dostanie okazję do przedstawienia własnej wersji tej historii, co posłuży za dobry pretekst do wprowadzenia licznych retrospekcji. Zainteresowanych wsparciem produkcji na Kickstarterze odsyłam do tamtejszej witryny gry, skąd można pobrać też darmowe demo.

 


 

Saint Kotar: The Ritual DLC już na konsolach

The Ritual, czyli darmowe DLC do mrocznego point and clicka Saint Kotar, które zostało pierwotnie wypuszczone w październiku ubiegłego roku w wersji na komputery, zadebiutowało w II połowie tegorocznego kwietnia na konsolach (PlayStation, Xbox, Switch). Konsolowi posiadacze tego psychologicznego horroru mogą nacieszyć się nim oczywiście poprzez aktualizację „podstawki”. Co ważne, pozwoli to pobrać zarówno ten dodatek, jak i łatkę The Void, usuwającą różne błędy i dorzucającą w zamian pewne usprawnienia na gruncie rozgrywki oraz więcej fabularnej zawartości, wespół ze zwiększeniem liczby zakończeń. Jeśli chodzi o samo The Ritual, DLC przydziela rolę grywalnej bohaterki kobiecie o imieniu Viktoria i przybliża wydarzenia sprzed początku głównej gry, która traktuje o dwóch mężczyznach – Benedeku oraz Nikolayu, szukających kogoś im bliskiego w chorwackiej mieścinie Sveti Kotar.

 


 

Unboxing the Cryptic Killer w sprzedaży

Swój rynkowy debiut zaliczyła 27 kwietnia gra logiczno-przygodowa Unboxing the Cryptic Killer spod szyldu szkocko-polskiej ekipy z Eleven Puzzles. To pozycja przeznaczona do 2-osobowych sesji w trybie sieciowej kooperacji. Gracze wcielają się tutaj w detektywistyczny duet –  Allison „Ally” Abernathy i Steve’a „Old Doga” Kowalskiego, by wspólnymi siłami rozgryźć sekret pewnego tajemniczego pudełka, a tym samym by odkryć tożsamość enigmatycznego zabójcy. Kooperacyjna rozgrywka polega na współpracy i udanej komunikacji, gdyż każdy z uczestników zabawy widzi swoją połowę jednej, rozwiązywanej akurat łamigłówki, mając wokół siebie inne przedmioty oraz wskazówki. Stosowną kartę produktu na Steamie, gdzie można kupić wersje dla komputerów PC i Mac, można znaleźć pod tym adresem.

 


 

Kickstarterowa kampania Twilight Oracle

Obecnie trwa na Kickstarterze zbiórka funduszy, której celem jest wsparcie tworzenia pixel artowej przygodówki Twilight Oracle. Przygotowaniem tego projektu zajmuje się niezależny deweloper Cosmic Void, posiadający w portfolio m.in. thriller psychologiczny The Corruption Within z 2021 r. Ów point and click opowiadać ma historię w klimacie komedii fantasy i umożliwi nam założenie butów młodzieńca zdolnego do oddychania pod wodą. Leo, bo tak nazywa się protagonista, przemierzy osobliwy świat, zwiedzając takie miejsca jak bezludna wyspa czy oceaniczne głębiny. A wszystko po to, żeby odnaleźć legendarną Wyrocznię i poznać mroczną przeszłość swojej szkoły.

 

Na szczęście, chłopak nie jest osamotniony w realizacji tejże misji, ponieważ może liczyć na wsparcie ze strony trójki przyjaciół. A są nimi: czytająca w myślach Jill, manipulująca właściwościami przedmiotów Olivia oraz Marcus, który to z kolei dysponuje umiejętnością wyczarowania ognia z powietrza. Swoją drogą, takowe towarzystwo nie poskąpi ponoć sobie wzajemnych przekomarzanek. Chętni, by dorzucić pieniężną cegiełkę do crowdfundingowej akcji, powinni udać się na kickstarterową witrynę gry. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, produkcja prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w pierwszych miesiącach 2024 r. (Windows, Mac OS, Linux). Warto też wiedzieć, że na Steamie i portalu itch.io udostępniono darmowe demo.

 


14 komentarzy:

 1. Moim typem jest ostatnia Julito, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś Cię zaciekawiło z powyższych tytułów. Również przesyłam pozdrowienia :)

   Usuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wszystkie propozycje fajne, ale ostatnia to zdecydowanie mój typ :) Inspirujący wpis!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnia propozycja naprawdę ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś Ci się spodobało z powyższych propozycji.

   Usuń
 4. Ostatnia gra szalenie mnie zaciekawiła. Właściwie to fajny scenariusz na film albo książkę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo gier ma takie scenariusze z potencjałem :)

   Usuń
 5. Ta ostatnia wygląda "oldschoolowo" :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie tez bardzo podoba.sie ta ostatnia propozycją. Głównie ze względu na fantastyczną grafikę.
  A moje córki mają teraz fazę na Genshina 😀 Non stop w to pykają na PS 5. Muszę powiedzieć, że piękna grafika tam jest i fajnie się ogląda.

  Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń
 7. Haha popieram głosy wszystkich na ostatnią pozycję :D

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.