środa, 26 kwietnia 2023

Rooms of Realities – demko na Steam Puzzle Fest

 


W sklepie firmy Valve trwa obecnie Steam Puzzle Fest, które nie tylko daje nam możliwość uzupełnienia kolekcji gier o różne tytuły sprzedawane akurat po promocyjnych cenach. Z okazji takowego wydarzenia producenci i wydawcy udostępniają też wszak dema rozmaitych pozycji, a do tego grona dołączyło m.in. Rooms of Realities. Czekająca dopiero na swoją premierę gra, która powstaje z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

 

Tworzeniem tej dedykowanej goglom VR pozycji zajmuje się studio Bluekey, pracując nad owym projektem pod wydawniczymi skrzydłami zespołu z Gamedust. Jak swego czasu wspominałam na łamach mojego bloga, to tytuł zrodzony z inspiracji popularnymi escape roomami, zwanymi również pokojami zagadek. Mowa zatem o takiej formie rozrywki, która polega na znalezieniu wyjścia z zamkniętych pomieszczeń poprzez rozwiązywanie wymagających główkowania zadań.

 


Rooms of Realities, którego premiera powinna nastąpić jeszcze w 2023 r., zaoferuje odbiorcom swoistą antologię wirtualnych escape roomów o zróżnicowanym stopniu skomplikowania i umiejscowionych w takich sceneriach jak choćby opuszczony szpital czy łódź podwodna. Gameplay nie poskąpi przy tym rozmaitych zagadek środowiskowych, a w trakcie ich zaliczania przyda się umiejętność kojarzenia faktów. Co do przygotowywanych wariantów zabawy, możemy spodziewać się zarówno trybu dla pojedynczego gracza, jak i sieciowej kooperacji.

 

Jeśli zaś chodzi o wspomniane we wstępie demo, ta darmowa próbka pozostanie dostępna na platformie Steam do 1 maja 2023 r., czyli do zakończenia Steam Puzzle Fest. Według oficjalnych informacji, znajdziemy tu jeden pokój pochodzący ze scenariusza „W cieniu piramid”, a także interaktywne lobby. Demonstracyjna wersja Rooms of Realities, którą można przejść samodzielnie lub w maksymalnie czteroosobowej grupie, obsługuje urządzenia Meta Quest (1, 2, Pro).

 


8 komentarzy:

 1. Klimatyczna, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że te egipskie scenerie wpadły Ci w oko :)

   Usuń
 2. Lubię takie przygodówki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ta konkretna zapowiada się ciekawie, więc jeśli ktoś gra z goglami VR, to warto mieć ją na oku. :)

   Usuń
 3. zapowiada się ciekawie i fajnie wyglada graficznie

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.