wtorek, 4 kwietnia 2023

Paperman: Adventure Delivered na PC i konsolach we wrześniu 2023

 


Na tegoroczny wrzesień ogłoszona została premiera gry Paperman: Adventure Delivered. Trójwymiarowej platformówki, w której przemierzymy kolorowe światy, by odzyskać utraconą pocztę i ukrócić swawole chciwego smoka. Tytuł ten ujrzeć ma światło dzienne na komputerach PC, a także na konsolach PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S), Nintendo Switch.

 

Przygotowanie Paperman: Adventure Delivered stanowi działkę niezależnego Secret Item Games, a za wydaniem produkcji stoi firma Mindscape. Za źródło inspiracji przy tworzeniu tej gry posłużyły platformówki 3D typu collectathon. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam zwiedzić 3 światy o otwartej strukturze, które obejmą takie scenerie jak starożytne świątynie, pustynie czy góry. A to dlatego, że z poczty, gdzie pracuje tytułowy Paperman wraz ze swoją ekipą, ukradzione zostały listy. Złodziejowi, którym to okazuje się pewien smok, bynajmniej nie zależało na czytaniu czyjejś intymnej korespondencji. Chciwy potwór postanowił bowiem położyć łapy na listach ze szczerego złota, które trafić miały do najwierniejszych klientów poczty. Zamiast się rozdrabniać, zakosił więc po prostu wszystko, co powinno być przez wyżej wspomnianą placówkę wysłane.

 


Co istotne, podczas zabawy możemy przejąć kontrolę nad każdą z 4 dostępnych postaci, przełączając się między nimi w celu odblokowania ich własnych umiejętności. Warto zarazem wiedzieć, że do pewnych miejsc dotrzemy wyłącznie z wykorzystaniem talentu konkretnego protagonisty. Jednym z grywalnych bohaterów jest zaś oczywiście Paperman, który potrafi używać kopert jako pocisków i dokonywać krótkodystansowej teleportacji. Natomiast Express może pochwalić się najszybszym tempem, a Carl największą krzepą, co pozwala mu bez zadyszki podnosić cięższe obiekty. Czwarta postać to z kolei Scrolly, który umie szybować w powietrzu i wywoływać drobne podmuchy wiatru. W każdym razie, ową menażerią pokierujemy zarówno w trybie pojedynczego gracza, jak też w lokalnej kooperacji (do 4 zawodników na podzielonym ekranie, przy czym dla Switcha przewidziano 2-osobową współpracę).

 

Poniżej podrzucam do obejrzenia zwiastun promujący grę. Rynkowy debiut Paperman: Adventure Delivered, jak pisałam na samym początku, zaplanowano na wrzesień 2023 r. Jednakże zainteresowani edycjami dedykowanymi pecetom i PlayStation mogą już dodawać je do swoich list życzeń – odpowiednio – na platformie Steam oraz na PS Store.

 

 

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie, taka dość pocieszna, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też widzę potencjał w tym tytule. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Jaka ta gra jest graficznie urocza :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu się człowiek uśmiecha, jak patrzy na taką optymistyczną grafikę :)

   Usuń
 3. Muszę przyznać, że motyw ciekawy :D. Paperman pomoże odzyskać listy i paczki, które mi zginęły na poczcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być problem, bo to już nie jego okręg. Ale może w ramach wyjątku? ;) A tak na poważnie, przykra sprawa z tymi zaginionymi paczkami u Ciebie. :(

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.