sobota, 22 kwietnia 2023

Quilts & Cats of Calico – nadciąga wersja demo

 


Polskie studio Monster Couch wypuści wkrótce bezpłatne demo gry Quilts & Cats of Calico na platformie Steam. Takowa próbka będzie jednak dostępna tylko przez ograniczony czas, bo od 24 kwietnia do 1 maja 2023 r., w ramach wydarzenia Steam Puzzle Fest. Fani kotów i ciepłych kołder powinni zatem zarezerwować wolne chwile w najbliższych dniach dla tej uroczo zapowiadającej się pozycji, jeśli mają ochotę empirycznie sprawdzić, czego mniej więcej od niej oczekiwać.

 

Produkcja ta stanowi cyfrowe wcielenie cieszącej się uznaniem planszówki Calico i umożliwi graczom szycie kolorowych kołderek z wykorzystaniem przeróżnych wzorów oraz projektów. Towarzystwa w takich ręcznych robótkach dotrzymają nam zaś koty, które przejawiają rozmaite zachowania. A to – przykładowo – będą po prostu obserwować proces wyszywania kołder ze skrawków materiałów, a to zechcą napsocić bądź uciąć sobie drzemkę. Dodam, że miłośnicy pierwowzoru „bez prądu” znajdą tu ponoć nie tylko to, co dobrze znają. Według oficjalnych informacji, można bowiem spodziewać się pewnych nowości na gruncie zasad i mechanik.

 


Do zabawy przystąpimy w trybie jedno- bądź wieloosobowym, zezwalającym na multiplatformowe sesje z przyjaciółmi lub losowymi graczami. Co do sieciowych zmagań, obiecywane są też cotygodniowe wyzwania i rankingi. A jeśli chodzi o solową rozgrywkę, to zaoferuje ona możliwość zmierzenia się ze sztuczną inteligencją, która – dzięki różnym stopniom trudności – da nam szansę na spokojne nabranie wprawy. W przypadku kampanii fabularnej, warto z kolei wiedzieć, że przedstawiona tutaj historia zabierze odbiorców do miasta  zwolenników kotów. Czerpiąc inspirację z twórczości studia Ghibli, ekipa z Monster Couch zaserwuje nam opowieść o świecie z kotami zdolnymi wpływać na ludzkie życie, która poruszy chociażby wątek robienia kariery w szyciu kołder i kwestię pokonania kogoś o nazbyt władczych zapędach.

 

Więcej szczegółów o Quilts & Cats of Calico można przeczytać na steamowej karcie produktu, skąd niebawem pobierzemy zresztą demko. Pełna wersja ma ukazać się na komputerach, a także na Nintendo Switch.

 


4 komentarze:

 1. Jestem fanem kotów. Psów też, ale nie wszystkich , ale kotów - wszystkich. Pozdrawiam Julito znad "Wprowadzenia do metodologii historii". I znad odkurzanej łaciny :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie też bardziej przemawiają koty. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Uuu coś dla mnie, jestem wielką Kociarą :) Koty to moja miłość od dziecka. kocham wszystkie zwierzęta ale koty mają w moim życiu, w moim sercu, szczególne miejsce ^^
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.