Jako że niniejszy przegląd wieści o grach przygodowych zbiega się ze Świętami Wielkanocnymi, życzę wszystkim smacznego jajka i spędzenia tego szczególnego czasu w spokojnej atmosferze. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.
Road 96: Mile 0 w sprzedaży
Zgodnie z zapowiedziami, światło dzienne ujrzała 4 kwietnia gra Road 96: Mile 0, za której zaprojektowanie odpowiada francuskie studio Dixiart. Prequel wydanego w 2021 r. Road 96 jest narracyjną przygodówką z systemem wyborów, a także z sekwencjami muzyczno-zręcznościowymi. Główne i zarazem grywalne postacie to para zaprzyjaźnionych nastolatków o imionach Zoe oraz Kaito. Nasi protagoniści pochodzą z różnych środowisk. Zoe jest bowiem córką bogatego ministra, a Kao mieszka wraz ze swoją rodziną w ubogiej dzielnicy. Bohaterowie mają też odmienne poglądy na pewne sprawy, lecz ów fakt nie przeszkodził im w nawiązaniu bliższej znajomości ani we wspólnym spędzaniu czasu. Niemniej więź, jaka łączy tych młodych ludzi, zostanie wystawiona na próbę za sprawą podjętej przez nich podróży. Ich perypetie trafiły na komputery PC i konsole Xbox (One, Series X/S), PlayStation (4, 5) oraz Nintendo Switch. Steamowa karta pecetowej wersji znajduje się pod tym adresem.
Between Horizons z wersją demonstracyjną
W ostatnich dniach udostępnione zostało darmowe demo narracyjnej gry przygodowej Between Horizons, której producentem jest DigiTales Interactive, a wydawcą Assemble Entertainment. Fabuła tejże propozycji postawi na konwencję detektywistycznego sci-fi i zabierze odbiorców na pokład statku kosmicznego Zephyr. Pierwszoplanowa rola przypadnie tu zaś jednej z jego pasażerek – Stelli, która pełni równocześnie funkcję szefa ochrony. Kierując poczynaniami tej kobiety, spróbujemy rozgryźć spisek zagrażający misji Zephyra. Co istotne, grę cechować będzie pół-otwarty świat i rozgałęziająca się narracja z uwagi na mnogość sytuacji, jakie wymagać mają podejmowania decyzji. A wszystko to zostanie przystrojone pixel artową grafiką 3D. Premiera Between Horizons powinna nastąpić jeszcze w 2023 r. na takich oto platformach: PC, Switch, XSX, XSS, PS4, PS5. Osoby, które chciałyby sprawdzić, co oferuje bezpłatna próbka, mogą pobrać ją za pośrednictwem Steama.
Melon Journey: Bittersweet Memories na pecetach i konsolach
W kwietniu ukazała się fabularna gra eksploracyjna Melon Journey: Bittersweet Memories, którą studio Froach Club przyrządziło we współpracy z Poppy Works. Podczas rozgrywki zawitamy do pewnej niewielkiej miejscowości, gdzie melony mają status nielegalnego towaru. A pokręcimy się tam w skórze noszącej króliczą opaskę Honeydew, która pragnie odszukać kogoś jej bliskiego, kto niedawno zaginął. Prowadząc prywatne śledztwo, protagonistka spotka różne ekscentryczne indywidua, włącznie z antropomorficznymi zwierzakami. Poszczególne postacie mają przy tym własne, niekiedy smutne sekrety, a sama historia została ponoć utrzymana w uroczo-dziwacznym klimacie. Całość skąpano w zielonej oprawie wizualnej retro, która kłania się klasycznym konsolom przenośnym sprzed lat. Gra dostępna na PC, Nintendo Switch, PlayStation oraz Xboksach. Steamowa witryna edycji komputerowej znajduje się pod owym odnośnikiem.
Dr. Emmerson's Nocturnes z kartą Steam
Swojego kącika w serwisie Steam doczekała się gra grozy Dr. Emmerson's Nocturnes, której data premiery nie została póki co ogłoszona. To nowy projekt polskiego studia Bit Golem, posiadającego na swoim koncie bardzo ciepło przyjęty horror Dagon: by H. P. Lovecraft. Podobniej jak wcześniejsza pozycja spod szyldu rodzimej ekipy, będziemy mieć tutaj do czynienia z formułą interaktywnej opowieści. Gwoli ścisłości, dostaniemy kilka historii z podgatunku weird fiction, stanowiących adaptacje utworów literackich spod piór takich autorów jak np. H. P. Lovecraft czy Stefan Grabiński. Śledząc je, gracz weźmie poniekąd udział w terapii doktora Emmersona, który poprowadzi odbiorcę przez różne kolory strachu. Produkcja ta obsługiwać ma gogle VR, lecz zaznaczyć jednocześnie trzeba, że zagramy też bez sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowanych dodaniem owego tytułu do steamowej listy życzeń odsyłam na jego tamtejszą stronę.
Źródło obrazka na początku wpisu: pixabay.com
Pierwsza i ostatnia - to moje typy. Pozdrawiam, dzień był zabiegany Julito - najpierw ponad pół godziny na zakupach, potem pół godziny święcenie . Napisałem ręcznie dwie recenzje - na Historyczniku we wtorek lub środę będą . Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy :-) .
OdpowiedzUsuńDziękuję i jeszcze raz wszystkiego dobrego na święta! Co do Twoich nowych wpisów, chętnie je przeczytam i skomentuję, jak już zostaną opublikowane :)
UsuńZapraszam Julito na Historycznika - zobaczymy, jak będzie z tym nowym blogiem. Na razie traktuję go jako test.
OdpowiedzUsuńDziękuję za info. Już się biorę za czytanie :)
UsuńAdaptacje utworów H. P. Lovecrafta i Stefana Grabińskiego w grze polskiej produkcji? Ciekawie! Czytałam niektóre opowiadania tych autorów, to naprawdę interesująca proza z dreszczykiem. :)
OdpowiedzUsuńJa tylko Lovecraftem miałam styczność. Od Stefana Grabińskiego nic niestety nie czytałam.
UsuńPierwsza wydaje się ciekawa. Mógłbym podpatrzeć jak ktoś ogarnięty gra😃
OdpowiedzUsuńA może i sama kiedyś zagrasz. W to lub w coś podobnego :)
UsuńGier zainspirowanych opowiadaniami Lovecrafta chyba nie da się zliczyć :)
OdpowiedzUsuńFakt, dużo tego jest. :)
Usuń