czwartek, 18 maja 2017

Detached – pora kosmiczne szaleństwo w VR!


Detached to gra z ambicjami, by dostarczyć odbiorcom lepszych wrażeń niż oglądanie „Grawitacji” w 3D. Zamiast biernie obserwować wydarzenia, odpalamy sprzęt VR i możemy sami dosłownie przenieść się w kosmiczną przestrzeń, gdzie oczywiście trzeba będzie przetrwać. Albo przynajmniej spróbować…

Twórcami Detached są deweloperzy z katowickiego Anshar Studios, które założyli dawni pracownicy firmy City Interactive, mającej w swoim portfolio m.in. Lords of the Fallen. O rodzimej produkcji piszę zaś dlatego, że w bieżącym tygodniu odpowiedzialna za ów projekt ekipa opublikowała nowy zwiastun promujący grę. Ale nie tylko, bo filmik wypuszczono z okazji premiery tytułu. Co prawda Detached można było zakupić już wcześniej, lecz przypominam, że produkcja trafiła pierwotnie do sprzedaży w ramach usługi wczesnego dostępu. 18 maja tego roku porzuca z kolei tzw. fazę rozwojową, zyskując wreszcie status ukończonego produktu.

Akcja Dechated została osadzona w przyszłości, kiedy to ludzie mają za sobą złote czasy podboju kosmosu, acz nadal zapuszczają się w różne międzygwiezdne zakamarki. Gracz wyląduje w opuszczonej stacji, gdzie musimy przeżyć pomimo niezbyt sprzyjających warunków. Owszem, dysponujemy wypasionym skafandrem, który pozwala kontrolować schładzanie broni, korzystać z tarczy ochronnej, a także z funkcji przyspieszającej przemieszczanie się. Sęk jednak w tym, że należy pamiętać o zasilaniu kostiumu paliwem, nie wspominając o innych problemach. W trakcie rozgrywki wykażemy się zarówno umiejętnością przetrwania, jak i rozwiązywania logicznych zagadek, bo takowych zadań również nie zabraknie.


Największą atrakcję rodzimego tytułu niewątpliwie stanowi obfite czerpanie z dobrodziejstw oferowanych przez sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy HTC Vive i Oculus Rift, którzy zdecydują się na survival pośród kosmicznych rubieży, mogą liczyć na ekstremalne wręcz doświadczenia: przemierzanie przestrzeni w dowolnym kierunku, nagłe zwiększenia prędkości, gwałtowne obroty itd. Słowem, czego sobie hardcorowa dusza zapragnie, albowiem twórcy postawili sobie za cel przekraczanie wszelkich barier. Nie jest to zatem gra dla osób nadmiernie wrażliwych na agresywne zmiany prędkości czy kierunku. Niemniej, jeśli nie macie takich trudności i kusi Was zabawa z VR, Detached wydaje się być wartym uwagi projektem.

Produkcja gwarantuje pełne wsparcie dla kontrolerów Oculus Touch i HTC Vive, a zakupimy ją na Steamie i w Oculus Store. Tam też znajdziecie więcej szczegółów dotyczących gry, natomiast poniżej obejrzycie premierowy zwiastun Detached. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.