wtorek, 16 maja 2017

Regalia: Of Men and Monarchs – premiera tuż tuż i nowy zwiastun

Dosłownie lada chwila, bo już 18 maja, nastąpi premiera niezależnej gry Regalia: Of Men and Monarchs, którą opracowało młode warszawskie studio Pixelated Milk. Dlatego też producenci i wydawca w osobie polskiej firmy Klabater postanowili uczcić ten fakt publikacją nowego trailera.

Kierowanie królestwem ma zarówno dobre, jak i złe strony. Do plusów na pewno można zaliczyć napawanie się dumą z powodu tak zacnej funkcji, którą główny bohater dziedziczy w spadku po swoim rodzicielu. Nie bez znaczenia pozostaje również perspektywa opływania w luksusy, lecz tu niestety napotkamy parę niemałych przeszkód. Oto bowiem baśniowa Ascalia, czyli nasza scheda, okazuje się być zadłużonym bajzlem, gdzie trzeba przywrócić porządek, a także zadbać o wypełnienie królewskiego skarbca należytą ilością złota itp. Na szczęście, ogarnięcie tylu spraw nie przyprawi nas o stany depresyjne, bo przedstawiona w grze historia poczęstuje odbiorców odpowiednią dawką humoru.


Pod względem mechaniki, Regalia: Men of Monarchs ma być taktycznym RPG, który wymagać będzie od gracza toczenia turowych walk, wykazania się dyplomacją oraz umiejętnością zarządzania miastem. Całość starczy ponoć na ponad trzydzieści godzin rozrywki, zaś w tym czasie przyjdzie nam zwiedzić sześć zróżnicowanych i atrakcyjnych wizualnie krain. Oprócz tego, nie zabraknie postaci, które da się włączyć do drużyny świeżo upieczonego władcy. Co więcej, rodzima produkcja umożliwi rozwijanie wzajemnych relacji, ale nie tylko, bo dojdą jeszcze mini-gierki oraz tworzenie przedmiotów.

Jak informuje firma Klabater, perypetie dziedzica ascalskiego tronu będą dostępne zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Tę pierwszą nabędziemy na Steamie, uszczuplając portfel o sumę równą 22,99 euro lub 24,99 dolarów. Jednakże odbiorców, którzy lubią trzymać swoje zbiory na tradycyjnych półkach, szczególnie powinno zainteresować fizyczne wydanie Regalii, jakie za 69,99 zł zakupimy w sklepie CDP.pl. Poza estetycznym opakowaniem, atutami takowej edycji są dodatki obejmujące 36-stronicowy artbook, cyfrowy kodeks na temat uniwersum gry, duży plakat z mapą świata oraz dwa papierowe modele do złożenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.