wtorek, 28 listopada 2017

Exorder – kolorowe tury na screenach i zwiastunieBodźce wzrokowe to bardzo dobry sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z tak przyjemną dla oka grafiką jak w Exorderze. Udostępnione obrazki i trailer zachęcają więc, by zainteresować się tym tytułem. Nie jest to jednak jedyna atrakcja, jaką oferują wydawca Fat Dog Games oraz producent Solid9 Studio.

Exorder to taktyczna turówka z fabułą osadzoną w fantastycznym uniwersum, które odmalowano przy pomocy urokliwych, żywych i ciepłych barw. Jeśli chodzi o sam gameplay, twórcy obiecują proste zasady, lecz nie należy ich równocześnie utożsamiać z trywialną rozgrywką. Owszem, zabawa nie będzie skomplikowana, ale i skłoni do ruszenia głową na drodze ku osiąganiu kolejnych sukcesów. Trzeba chociażby pamiętać o zdobywaniu budynków, by zgarniać kasę na jednostki potrzebne w trakcie zbrojnych starć. Podczas poszczególnych tur będziemy zaś musieli regularnie myśleć o tym, by skutecznie przemieszczać naszych wojaków, wydawać im polecenia tradycyjnego ataku czy też odpalać umiejętności specjalne. Mówiąc krótko, jak na strategię przystało.


Singlowa kampania, która ma ponoć przypominać pod kątem mechaniki markę X-Com, zafunduje nam dosłownie taką grę o tron. Oto bowiem umiera pewien król i rozpoczyna się walka o schedę po nieboszczyku, a w konflikcie tym wezmą udział trzy sąsiadujące ze sobą kraje. Okraszoną zwrotami akcji historię rozłożono na 12 misji, które to pozwolą graczom odblokowywać nowe jednostki. Co do trybu multi, moduł ten zostanie zrealizowany w formie sesji à la szachy. Bacząc na to, by nie zmarnować ani jednej tury, będziemy rozważnie zarządzać zasobami i stosować rozmaite taktyki – oczywiście w celu upupienia naszego oponenta (np. poprzez udane kontry czy pułapki). Dodam, iż produkcja zawierać ma opcje prowadzenia dwuosobowych potyczek online i offline, zarówno z rankingiem, jak również bez takowego systemu klasyfikacji.

Exorder, którego obsługa będzie możliwa przy użyciu klawiatury i myszki, gamepada oraz ekranu dotykowego, zadebiutuje na rynku w I kwartale 2018 roku, trafiając pod strzechy posiadaczy komputerów PC. A jeśli ktoś chciałby już teraz dołączyć do steamowej listy życzeń projekt od warszawskiego Solid9, powinien udać się pod tenże adres.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.