wtorek, 14 listopada 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #79


Na dworze coraz zimnej, więc zawsze można pocieszyć się, że chociaż pogoda w sam raz na przyjemności przed komputerem lub konsolą. Albo i z nosem w książce czy przy filmach tudzież serialach – co kto woli. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z poniższym pakietem doniesień o grach mniej bądź bardziej przygodowych.


Endless Fables 2 wkrótce na Steam
Już niedługo, bo 16 listopada, do steamowej oferty trafi kolejna propozycja z wydawniczego katalogu katowickiej firmy Artifex Mundi, która podbiła serca graczy wieloma udanymi tytułami spod znaku HOPA. Mowa o Endless Fables 2: Frozen Path (w polskiej wersji językowej – Endless Fables 2: Mroźny Szlak), czyli kontynuacji przygód pani antropolog Pameli Cavendish. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony, stanowisko producenta przy sequelu piastuje węgierskie studio Sunward Games, którego portfolio zawiera też m.in. serię The Secret Order (Bractwo Tajemnic).

Fabuła „dwójki” rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z „jedynki”, która rzucała naszą protagonistkę naprzeciw zagadki Minotaura. Tym razem mitologia grecka ustępuje pola nordyckim wierzeniom, natomiast panna Cavendish wybierze się w podróż do północnych rejonów Europy. A to dlatego, że przychodzi do niej list od żony przyjaciela ze studiów – Petera. Tak się składa, że ów mężczyzna badał pewną skandynawską kopalnię pod kątem śladów bóstw nordyckich – Hodura i Lokiego. Niestety, przepadł bez wieści, w związku z czym małżonka prosi Pamelę o pomoc. Ta oczywiście podejmuje się owego zadania, a przeczesywanie kopalnianych okolic zaprocentuje znanym i lubianym mariażem casualowego point and clicka z sekwencjami hidden object. Gra, jak wspomniałam, będzie do nabycia na Steamie, gdzie znajdziemy wersję dla systemów Windows, Mac Os i Linux. Oprócz tego, możemy także spodziewać się przenośnych wcieleń Endless Fables 2, które to zakupimy w sklepach z mobilnym repertuarem.Project Sense na Kickstarterze
Przed paroma dniami uruchomiono kickstarterową kampanię na rzecz gry Sense - 不祥的预感: A Cyberpunk Ghost Story Adventure, której akcja zostanie osadzona w roku 2083 na terenie Neo Hong Kongu. Tytuł ten pozwoli odbiorcom przywdziać szaty Lei-Lin Mak, ponętnej, młodej kobiety o cybernetycznych oczach. Dziewczynie przyjdzie stawić czoła niebezpiecznym tajemnicom, która kręcą się zarówno wokół stricte nadnaturalnych motywów, jak i elementów ze świata technologicznych nowinek. A dotyczy ona starego kompleksu Chung Sing, dokąd nasza protagonistka uda się, by zebrać historie 14 zagubionych dusz i odkryć prawdę o sobie oraz rodowej klątwie.

Suzaku, mała ekipa pod batutą Benjamina W. Widdowsona, zamierza zaserwować nam cyberpunkowy horror preferujący powolny, podskórny strach, zamiast posiłkować się akcją i jump scare’ami. Na mechanizmy rozgrywki złożą się zaś konwersacje, eksploracja lokacji, zagadki, plus spotkania z duchami, lecz kluczem do uratowania własnego tyłka nie będzie tradycyjna walka, tylko bardziej pacyfistyczne metody. Obiecująco prezentuje się lista źródeł inspiracji, na jakiej figurują serie Clock Tower i Fatal Frame, film „Łowca androidów” oraz azjatycki folklor. Jeżeli chcecie wesprzeć finansowo tę realizowaną w stylu 2.5D pozycję, powinniście sprawdzić jej witrynę na Kickstarterze (tam też jest link do wczesnego dema). Twórcy potrzebują zgromadzić minimum 18 tysięcy dolarów, z czym muszą wyrobić się do 8 grudnia bieżącego roku.All That Remains na Steam
Z dniem 10 listopada na platformę Steam wjechał symulator spacerowicza All That Remains, za którego opracowaniem stoi niezależne Elysian Games. Produkcję można poniekąd wpisać w nurt tytułów próbujących przemycić przekaz o charakterze ekologicznym, albowiem wykreowane tu postapokaliptyczne uniwersum to wizja nieodwracalnie zniszczonej Ziemi. Wędrując po skąpanym w oparach trującego smogu środowisku, pokierujemy człowiekiem, który przeżywa swoje ostatnie chwile na opustoszałej planecie. Co więcej, typowo chodzoną formułę doprawiono ponoć domieszką skradania, a funkcję nośników narracji pełnią wspomnienia bohatera, wespół ze zwiedzanym otoczeniem. Jak informuje steamowa karta produktu, All That Remains zalicza się do krótkich gier, gdyż przewidywany czas jej ukończenia powinien potrwać od 40 do 60 minut.L.A. Noire na Switchu, XBO i PS4
Zgodnie z zapowiedziami, 14 listopada ukazała się odświeżona edycja L.A. Noire, przygodowej gry akcji w konwencji detektywistycznego thrillera, który przenosi odbiorców do Los Angeles lat czterdziestych ubiegłego wieku. Wznowienie produkcji z 2011 roku zadebiutowało na konsolach aktualnej generacji: PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Co ważne, wersje dla urządzeń od Sony i Microsoftu to kompletna gra ze wszystkimi dodatkami, acz z sowitą porcją usprawnień technologicznych. Na Switchu również dostajemy podstawkę z zestawem DLC, tyle że w tym wypadku mamy ulepszenia przygotowane specjalnie z myślą o tymże sprzęcie (m.in. obsługę żyroskopowych kontrolerów Joy-Con). Przy okazji firma Rockstar ogłosiła, kiedy nadciągnie edycja na HTC Vive. Otóż takowa inkarnacja pojawi się w grudniu tego roku, a jej zawartość obejmie siedem spraw z L.A. Noire, przeprojektowanych na potrzeby VR.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.