niedziela, 15 lipca 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #111


Niemieckie Daedalic Entertainment pokazało w ostatnich dniach fabularny zwiastun State of Mind, informując jednocześnie, że ten futurystyczny thriller zadebiutuje 15 sierpnia 2018 roku. Tymczasem polskie Artifex Mundi opublikowało nowy materiał video, który promuje zapowiedzianą na jesień 2018 przygodówkę My Brother Rabbit. Filmiki te można zobaczyć na oficjalnych kanałach YouTube powyższych firm, a poniżej kilka innych wieści, jakie to dotyczą wiadomego gatunku.


Artifex Mundi wydawcą Endless Fables 3
Katowickie Artifex Mundi włączyło do swojego katalogu kolejną grę z casualowej familii HOPA, gdzie elementy point and click idą w parze ze scenami hidden object. Tym razem chodzi o trzecią część cyklu, który kręci się wokół perypetii antropolożki Pameli Cavendish. Endless Fables 3: Krwawy Księżyc (Endless Fables 3: Dark Moor), tak jak poprzednie odsłony, opracowane zostało przez węgierskie studio Sunward Games, odpowiedzialne m.in. za serię The Secret Order (w polskiej wersji językowej znaną jako Bractwo Tajemnic).Najświeższa przygoda zawiedzie główną bohaterkę na tereny północnej Szkocji, a to z okazji urodzin siostrzenicy o imieniu Nora. Wyprawa nabierze jednak zdecydowanie bardziej dramatycznego charakteru, bowiem solenizantkę porywa istota nie z tego świata. Dzielna kobieta ruszy więc tropem uprowadzonej krewnej, zmierzając się zarazem z legendą o tytułowym Krwawym Księżycu. Gra posiada już swoją kartę na Steamie, gdzie od 19 lipca zakupimy ją w wersji dla systemów Windows, Mac OS i Linux. Oprócz tego, Artifex Mundi zamierza wydać też mobilne edycje owej produkcji (iOS, Android).


The Cinema Rosa na Kickstarterze
W lipcu bieżącego roku wystartowała kampania crowdfundingowa projektu o nazwie The Cinema Rosa, którego tworzeniem zajmuje się studio deweloperskie Atreyu Games. Tytuł ten położy nacisk zarówno na opowiadanie historii, jak i rozwiązywanie zagadek logicznych. Co ważne, poszczególne aspekty zostaną ściśle ze sobą powiązane, przez co łamigłówki ani przez chwilę nie wydadzą się upchnięte na siłę, w zamian stanowiąc kluczowy składnik narracji. Odkrywanie fabularnych meandrów wpłynie ponadto na scenerię, którą będzie tutaj opuszczone kino z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Jako że producenci obiecują dynamicznie zmieniające się środowisko, postępy gracza pociągną za sobą stopniowe przywracanie budynku do dawnej świetności.


Scenariusz tejże pozycji uraczyć ma odbiorców emocjonalnymi momentami, do czego przyczyni się podjęcie takich motywów jak ból, strata, tęsknota czy miłość. The Cinema Rosa przybliży nam opowieść o uczuciu łączącym dwoje kochanków, którzy to postanowili kupić kino, kierując się przy tym wspólną pasją. Co ciekawe, całość zostanie poniekąd przedstawiona w formie dwóch równoległych ścieżek narracyjnych. Jedna z nich skupi się na relacjach wyżej wspomnianej pary, natomiast druga weźmie na warsztat dzieje upadku nabytego obiektu kinowego. Warto nadmienić, że eksploracja otoczenia pozwoli nacieszyć się nie tylko architekturą w stylu Art déco, ale i starą muzyką jazzową oraz zabytkowymi projektorami. Poza tym, dużą rolę odegrają w produkcji oniryczne sekwencje, które ujawnią nam – drogą snów – pewne tajemnice z przeszłości kina. Co się tyczy zbiórki na Kickstarterze, akcja potrwa do 8 sierpnia 2018 roku.


Beautiful Desolation z systemem walk
The Brotherhood to niezależne studio z Kapsztadu, które zdążyło pozytywnie zaistnieć w branży przygodówek. Założona przez braci Bischoff firma przygotowała wszak Stasis, izometrycznego point and clicka w konwencji horroru science fiction, a także jego darmowy spin-off Cayne. Kto śledzi twórczość owej ekipy, ten wie, iż aktualnie pracuje nad postapokaliptyczną grą przygodową Beautiful Desolation. Deweloperzy pochwalili się ostatnio implementacją prostej mechaniki, w ramach której będzie można, a właściwie trzeba, stawić czoła agresywnym przeciwnikom. Takie posunięcie oddala zatem Beautiful Desolation od formuły tradycyjnej przygodówki, czyniąc swoisty krok ku „rolplejom”, zwłaszcza że dostaniemy popularne w tym gatunku walki turowe. Niemniej The Brotherhood uspokaja, iż nie uświadczymy nadmiernej zabawy ze statystykami postaci. Stąd elementy RPG jawią się póki co jako urozmaicający gameplay dodatek.Little Misfortune od twórców Fran Bow
Killmonday Games, czyli autorzy ciepło przyjętej przygodówki Fran Bow, ogłosili nowy projekt, jaki szykują dla miłośników gatunku. Little Misfortune, bo tak zatytułowano ową propozycję, ma być interaktywną, słodko-mroczną historią z systemem wyborów i konsekwencji. Grę osadzono w tym samym uniwersum co Fran Bow, a funkcja głównej bohaterki powierzona została ośmioletniej Ramirez Hernandez. Obdarzona bogatą wyobraźnią dziewczynka marzy o znalezieniu nagrody zwanej Wiecznym Szczęściem, by sprezentować ją swojej matce. Dlatego nasza protagonistka zapuści się w głąb enigmatycznego lasu, co zrobi wraz z nowym przyjacielem – niejakim Mr Voice. Wstępna data premiery to początek lub okolice połowy 2019 roku (wpierw PC, a później konsole i sprzęt mobilny). Na tegoroczny listopad zaplanowano zaś zdradzenie następnych informacji oraz publikację trailera z fragmentami rozgrywki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.