poniedziałek, 30 lipca 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #113

Dziwna ta pogoda ostatnio, choć wysokie temperatury latem nie powinny przecież zaskakiwać. No i – owszem – rozumiem to, aczkolwiek słoneczko nie musi prażyć niczym w tropikach. Szkoda też, że stosunkowo częstym deszczom nie towarzyszyło ochłodzenie. Ale do rzeczy, bo mimo wszystko jeszcze się nie roztopiłam i zdołałam przygotować nowy przegląd wieści ze świata gier przygodowych.


Rainswept na Indiegogo
Na platformie crowdfundingowej Indiegogo wystartowała przed paroma dniami zbiórka funduszy, które pomogą indyjskiemu studiu Frostwood Interactive w pracach nad Rainswept, kryminalną przygodówką o miłości i niewyleczonych traumach. Scenariusz tej produkcji kręci się wokół śledztwa, jakie to prowadzi w miasteczku Pineview detektyw Michael Anderson, wspierając swoim talentem lokalną policję. Dochodzenie dotyczy zaś tajemnicy śmierci zakochanych o imionach Chris i Diane, wedle miejscowych plotek słynących z dość burzliwej egzystencji. Co ciekawe, Michael, który równocześnie zmierzy się z własnymi demonami przeszłości, nie będzie jedynym grywalnym bohaterem. Sekcje retrospekcyjne pozwolą bowiem pokierować Chrisem, dając bezpośredni wgląd w historię jego relacji z Diane. Więcej informacji o grze można poczytać na stronie kampanii, gdzie znajdziecie ponadto odnośnik do wersji demonstracyjnej.


 

Lamplight City z nowym trailerem i dokładną datą premiery
W sieci pojawił się nowy zwiastun pixel artowej gry Lamplight City, której wydawcą jest firma Application Systems Heidelberg, a producentem Francisco Gonzales, działający pod szyldem Grundislav Games. Poza tym, ogłoszono, że sprzedażowe entrée przygodówki nastąpi 13 września bieżącego roku (Windows, Mac OS – Steam). Deweloper, który przyłożył ręce m.in. do komercyjnego A Golden Wake i darmowej serii Ben Jordan: Paranormal Investigator, przeniesie tutaj graczy do alternatywnej, steampunkowej wizji epoki wiktoriańskiej. Jako Miles Fordham, były policjant, a obecnie prywatny detektyw, spróbujemy rozgryźć pięć kryminalnych zagadek, słysząc przy tym nieustannie głos zmarłego kolegi z pracy. W trakcie rozgrywki przesłuchamy liczne grono potencjalnych podejrzanych, a także sprawdzimy wiele tropów, niekoniecznie stanowiących klucz do prawidłowego rezultatu. Co ważne, posunięcia gracza wywrą pewien wpływ na przebieg fabuły.The Sojourn – premiera w 2019 r.
Wydawca Iceberg Interactive poinformował, iż w 2019 roku do sprzedaży trafi The Sojourn, pierwszoosobowa gra z mnóstwem wymagających zagadek logicznych. To debiutancki projekt niezależnego studia Shifting Tides z Londynu, które zamierza oprzeć swoją drogę twórczą na połączeniu intrygującej mechaniki z efektowną oprawą wizualną oraz zapadającą w pamięć warstwą fabularną. Co do The Sojourn, produkcja zafunduje odbiorcom wycieczkę po równoległych światach światła i ciemności, skłaniając jednocześnie do poszukiwania wyjaśnień na temat prawdziwej natury rzeczywistości. Platformy, na jakich ukaże się owa pozycja, to komputery PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Zainteresowani edycją pecetową mogą ją już teraz dodawać do listy życzeń na Steam.Nadchodzi Anamorphine
Anamorphine to surrealistyczna gra eksploracyjna, za którą odpowiada niezależne Artifact 5. Twórcy biorą tu na warsztat takie motywy jak strata, depresja czy inne kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Co istotne, deweloperom przyświeca idea snucia opowieści bez dialogów, a głównymi nośnikami narracji uczyniono enigmatyczne i przenikające się wizje, po których przyjdzie nam spacerować. Dlaczego? Ano odbędziemy swoistą podróż w głąb umysłu niejakiego Tylera, który, pod wpływem załamania nerwowego, przypomina sobie różne etapy jego związku z Eleną. Mężczyzna zadręcza się przez kiepski stan żony, która ucierpiała w wypadku i choruje na depresję. Czy Tyler da radę stawić czoła problemom? Czy kompletnie się w nich zatraci? To zależy od gracza. Premiera zapowiadana była niegdyś jeszcze na ubiegły rok, a następnie mówiono o pierwszych miesiącach roku 2018. Ostatecznie Anamorphine debiutuje 31 lipca na PC, Oculus Rift, HTC Vive, PS4. Wersja dla PSVR ukaże się później, acz również w tym roku. Steamowa karta produktu dostępna pod tym linkiem.Anxious na Kickstarterze
Trwa kickstarterowa kampania na rzecz horroru Anxious, którego producent – Attic Games Studio – pragnie zaoferować graczom zabawę typu „escape room” (tj. szukanie sposobu na opuszczenie zamkniętego pomieszczenia). W tym konkretnym przypadku będziemy musieli wydostać się z tajemniczej stacji metra, rozwiązując łamigłówki, a także zmagając się z innego rodzaju wyzwaniami. Warto nadmienić, że możemy spodziewać się więcej niż jednej drogi na wyjście z danego obszaru. Gdy więc dla przykładu utkniemy wewnątrz pociągu, do wyboru dostaniemy dwie opcje. Albo naprawiamy elektronikę otwierającą po cichu drzwi pojazdu, albo torujemy sobie przejście przez okno, używając młotka ewakuacyjnego. Sęk jednak w tym, że drugi i zarazem głośniejszy wariant to ryzyko zwabienia mordercy, czyhającego gdzieś w okolicy. Witryna gry na Kickstarterze mieści się pod tym adresem, skąd, tak na marginesie, pobierzemy demo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.