wtorek, 31 lipca 2018

Chicken Rider debiutuje na PC i Mac, a także na mobilkachMiś polarny ujeżdżający kurczaka? Dzięki Chicken Rider, grze typu endless runner, którą wypuszczono 31 lipca w modelu free-to-play (F2P), tak osobliwy jeździec i równie niecodzienny środek transportu stanowią jak najbardziej możliwe zestawienie.

Wyżej wymieniony tytuł to projekt autorstwa olsztyńskiego Red Dev Studio, natomiast funkcję wydawcy pełni w tym przypadku inna rodzima firma – Ultimate Games z Warszawy. Jeśli chodzi o zakręconego niedźwiadka, główny bohater bynajmniej nie rzuca się na drób, myśląc wyłącznie o głupkowatych żartach. Bo choć jest jeszcze młodziutkim osobnikiem, już teraz kieruje nim chęć walki o słuszną sprawę, a konkretnie o wolność innych zwierzaków. Akcja Chicken Rider rozgrywa się zaś wtedy, kiedy bohater postanawia przeprowadzić interwencję na terenie pewnej kurzej farmy. Oczywiście po to, by oswobodzić tamtejsze kurczaki. Cóż jednak poradzić w obliczu włączonego alarmu? Wiadomo – trzeba szybko wiać. A skoro misiek nie dysponuje wypasionym autem ani ognistym rumakiem, to i kurczak nada się do roli wierzchowca.


Jak wspomniałam we wstępie, Chicken Rider, które wizualnie kłania się poniekąd komediowym kreskówkom, stawia pod kątem mechaniki na konwencję endless runnera. W ramach zastosowanej formuły zabawy będziemy więc nieustannie przeć przed siebie, zwłaszcza że jakiekolwiek opóźnienie to prosta droga do bycia schwytanym. Używając ledwie jednego przycisku, musimy należycie zadbać, by miś polarny sprawnie omijał napotkane przeszkody. Co istotne, nieodzownym wsparciem okażą się tutaj liczne i zróżnicowane power-upy, wśród których trafią się takie zwariowane wspomagacze jak przykładowo wiewiórcze komando oraz sos tabasco. Do zwiedzenia (bądź raczej do przebiegnięcia) dostaniemy z kolei 8 scenerii, w tym m.in. amerykańskie miasteczko, Strefę 51, a nawet kosmos. Oprócz tego, polscy deweloperzy przyszykowali 7 zróżnicowanych kurczaków i aż ponad 70 kostiumów dla naszego niedźwiadka.

Jako że produkcja dystrybuowana jest metodą F2P, możną ją pobrać nieodpłatnie. Ewentualne koszty wiążą się zatem z opcjonalnymi zakupami wewnątrz aplikacji, jeśli ktoś chciałby dodatkowo nabyć dla przykładu nowe wdzianko lub „wierzchowca”. Gdzie znajdziemy ową grę? Chicken Rider w wersji dla PC i Mac dostępne jest na platformie Steam, a edycje mobilne w sklepie Google Play (Android) oraz na iTunes (iOS).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.