wtorek, 18 września 2018

My Brother Rabbit z wokalem Emi EvansPremiera przygodówki My Brother Rabbit (PC, Mac, XBO, PS4, Switch) zbliża się wielkimi krokami, bo – jak od pewnego czasu wiadomo – nastąpić ma już 21 września. Katowickie studio Artifex Mundi, które odpowiada za ten emanujący magicznym urokiem projekt, pochwaliło się zaś ostatnio, że swój muzyczny wkład do gry wniesie Emi Evans, znana m.in. z soundtracków do serii Dark Souls.

Emi Evans (Emiko Rebecca Evans) to piosenkarka o brytyjsko-japońskich korzeniach. Artystka ta od dzieciństwa związana jest z muzyką, a do tego odebrała w owym kierunku rzetelne wykształcenie. Najwięcej popularności zapewnił jej natomiast udział przy ścieżkach dźwiękowych do takich gier jak NieR: Automata czy wspomniany wcześniej cykl Dark Souls. Głos Emi Evans można też usłyszeć chociażby w kawałkach trip-hopowego zespołu freescape, którego to jest członkinią. Poza tym, warto odnotować jej smykałkę do wymyślania własnych języków, co stanowiło zresztą jeden z głównych czynników, przesądzających o chęci zaproszenia artystki do prac nad muzyczną warstwą My Brother Rabbit.

Jak zatem widać, Emi Evans nie odmówiła sobie dorzucenia swej cegiełki do pozycji spod szyldu Artifex Mundi. Stąd narodziny utworu „Dreams”, którego powstanie zawdzięczamy tej właśnie piosenkarce oraz polskiemu kompozytorowi Arkadiuszowi Reikowskiemu, trzymającemu pieczę nad całym soundtrackiem do My Brother Rabbit. Co istotne, Emi Evans z przyjemnością przystąpiła do takiej współpracy nie tylko dzięki temu, iż spodobała jej się muzyka pana Reikowskiego. Doceniła również scenariusz gry, zwłaszcza że w dziecięcych latach sama często uciekała do wyimaginowanych światów, traktując to jako formę zabawy. A przecież My Brother Rabbit zafunduje graczom tego rodzaju podróż po małoletniej wyobraźni. Co prawda nietuzinkowa wyprawa odbędzie się tu w smutnych okolicznościach, bo przez chorobę pewnej dziewczynki, lecz takowe wojaże mają za zadanie nieść pociechę podczas trudnych chwil.

„Dreams” pojawiło się już na Youtube, Bandcamp i Soundcloud, a niebawem zawita jeszcze na Spotify oraz iTunes. Oprócz tego, firma Artifex Mundi opublikowała materiał video o artystycznym połączeniu sił, do jakiego doszło pomiędzy Arkadiuszem Reikowskim i Emi Evans na rzecz My Brother Rabbit. Tzw. filmik zza kulis, wraz z wiadomym utworem, do obejrzenia i posłuchania poniżej. Oficjalna witryna przygodówki mieści się z kolei pod tym adresem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.