środa, 19 września 2018

Prodigy Tactics zmierza ku wyjściu z Early AccessProdigy Tactics, które w listopadzie ubiegłego roku pojawiło się w usłudze wczesnego dostępu, zyska wkrótce status ukończonego projektu. 28 września – taki właśnie dzień wyznaczono dla tej taktycznej turówki na opuszczenie fazy rozwojowej.

Wyżej wymieniony tytuł opracowany został przez francuskie Hanakai Studio, natomiast wydawców ma aż trzech, a konkretnie polskie firmy Forever Entertainment S.A., PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Akcja produkcji rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Thasys, które przeżywa akurat bardzo trudny okres. Oto bowiem doszło do niebezpiecznego zmniejszenia zasobów magicznej energii, co – wraz z wyniszczającymi wojnami – stawia na szali dalsze istnienie tego świata i jego mieszkańców. Jak zatem łatwo zgadnąć, na nasze barki spadnie próba ocalenia Thasys. By móc zrealizować ten cel, rozporządzać będziemy drużyną wybrańców, zdolnych przebudzić mityczne istoty, które to skrywają w sobie źródło życiodajnej Many, czyli tak wszak pożądanej energii.


Trzon rozgrywki stanowią tutaj turowe bitwy, toczone pomiędzy dwoma grupami na arenach. Plansze, na których prowadzone są walki, składają się z 12 pól, a odpowiednie rozstawianie postaci ma niebagatelny wpływ na ostateczny wynik danej potyczki. Co ważne, kiedy jeden zespół przystępuje do ataku, drugi w międzyczasie dba o własne interesy, przygotowując obronę bądź kontratak. Należy ponadto dodać, że gameplay wykorzystuje autorski system Harmony & Dissonance, zezwalający na używanie potężnych mocy. Niemniej o ile domena harmonii to dbanie o równowagę i wspieranie naszej ekipy, tak siły dysonansu wiążą się z podejmowaniem dużego ryzyka, jako że mają większą siłę rażenia i zarazem trudniej je ujarzmić.

Do dyspozycji dostajemy 13 grywalnych postaci, które będziemy oczywiście mogli, a w zasadzie musieli rozwijać, by podtrzymać dobrą passę przy kolejnych starciach. Prócz rozgrywek sieciowych, Prodigy Tactis oferuje 4 tryby dla pojedynczego gracza, w tym m.in. Bastion i Stories. Po więcej informacji odsyłam do karty produktu na Steam.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.