sobota, 29 września 2018

Hexologic z dużą aktualizacjąHexologic, gra logiczna autorstwa niezależnego studia MythicOwl z Warszawy, otrzymała w ostatnich dniach darmową aktualizację. Co szczególnie istotne, ten pokaźnych rozmiarów update dorzuca sporo dodatkowej zawartości, z nowymi poziomami i trybem rozgrywki na czele.

Dokładniej rzecz ujmując, deweloperzy rozbudowali swój projekt o kolejnych 36 leveli, które przydzielono dwóm wcześniej niedostępnym światom. Dzięki wprowadzeniu takowych plansz gracze mogą teraz oddawać się zabawie z kosmicznymi grafikami w tle. Na tym jednak nie koniec nowości, gdyż twórcy zadbali nie tylko o wydłużenie rozgrywki, lecz również uczynienie jej bardziej wymagającą, zgodnie zresztą z sugestiami odbiorców. Stąd implementacja trybu dla doświadczonych fanów łamania głowy. Ten zaś stara się podkręcić stopień skomplikowania za sprawą dwóch czynników. Po pierwsze, wyłącza informacje o poprawnie wykropkowanych polach, a po drugie, zmienia wartości rzędów. Pulę naniesionych przez aktualizację zmian uzupełniają ponadto nowe typy heksów i melodie, usprawnienia na gruncie obsługi (PC, Switch) oraz stabilności, plus pomniejsze poprawki.

Hexologic, które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony branżowych recenzentów, jak i graczy, to propozycja w sam raz dla sympatyków logicznych zadań, inspirowana popularnym sudoku, a także picrossem (tzw. malowaniem liczbami). Co najważniejsze, polscy producenci w kreatywny sposób podeszli do powyższych źródeł natchnienia. Otóż do dyspozycji dostajemy tutaj plansze z siatką sześciokątnych pól, które to musimy wypełniać odpowiednią liczbą kropek. Warto nadmienić, iż rodzimy zespół deweloperski pragnął osiągnąć kompromis pomiędzy wytężaniem szarych komórek a relaksującą rozrywką. Podkreśleniu odprężającej atmosfery sprzyja natomiast przyjemna dla oka i ucha oprawa audiowizualna, łącząc uspokajającą ścieżkę dźwiękową z prostą, acz pełną pozytywnych kolorów grafiką.

Produkcję spod szyldu MythicOwl można aktualnie nabyć – w zależności od preferowanej platformy – za pośrednictwem następujących sklepów: Steam (Windows, SteamOS+ Linux), Nintendo eShop (Nintendo Switch), AppStore (iOS) i GooglePlay (Android). Najświeższy zwiastun do obejrzenia poniżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.