piątek, 20 grudnia 2019

Chernobylite – duża aktualizacja z Czerwonym LasemPostapokaliptyczny survival horror Chernobylite, który to przebywa obecnie w fazie wczesnego dostępu, otrzymał ostatnio pokaźnych rozmiarów aktualizację. Główną atrakcję Red Forest Mega Patch – jak zresztą dobitnie wskazuje nazwa tejże łatki – stanowi rozszerzenie środowiska gry o nową lokację, czyli Czerwony Las. Co istotne, gliwickie studio The Farm 51, które odpowiada za ów projekt, bynajmniej nie poprzestało na dorzuceniu dodatkowej mapy, serwując nam jeszcze więcej zawartości.

Wybierając się do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia (odtworzonej w Chernobylite przy użyciu technologii skanowania w 3D), możemy więc też zwiedzić teraz słynny Czerwony Las – obszar uznawany za jedno z najbardziej radioaktywnych miejsc na świecie. Na najświeższej mapie, jaką to oddano graczom do swobodnej eksploracji, przyjdzie nam przy tym wykonywać kolejne misje. Jeśli chodzi o pozostałe nowości, które nadciągnęły wraz z mega aktualizacją, pokuszono się chociażby o wprowadzenie zmian w bazie, obejmujących sposób przechowywania łupów, wespół z systemem modyfikacji broni. Oprócz tego, twórcy zaimplementowali opcję swobodnej rozgrywki. W ramach owego trybu mamy zaś możliwość wybrania dowolnej lokacji i jednoczesnego ustawienia rozmaitych parametrów (np. pogody, dostępnych na danym terenie zadań czy obecności bądź braku zdarzeń losowych). Dodać zarazem trzeba, że pomyślano również o posiadaczach słabszych komputerów. Stąd takowe osoby powinny odczuć poprawę na gruncie wydajności i komfortu płynącego z grania.

Wypuszczona w grudniu aktualizacja zaowocowała także szeregiem poprawek, które to zlikwidowały różnorakie błędy. Co oczywiste, deweloperzy już wcześniej gorliwie dopieszczali swoją produkcję, a do tego wciąż ją szlifują i rozbudowują, by – w momencie pełnoprawnej premiery, ustalonej na zimę 2020 roku – ostateczny kształt gry mógł odznaczać się jak najlepszą jakością. Dlatego też Chernobylite zdążyło w międzyczasie wzbogacić się jeszcze o kolejne wersje językowe, nowe narzędzia oraz innego rodzaju przedmioty. Bądź co bądź, chętni, aby zasmakować stalkerskiego żywota w ujęciu ekipy The Farm 51, sprawią sobie ten rodzimy tytuł za pośrednictwem sklepu Steam lub GOG. Swoją drogą, na obu platformach trwa aktualnie zimowa wyprzedaż, dzięki której można przez pewien czas kupić ową grę 30% taniej.


10 komentarzy:

 1. wow czapki z głów! Genialnie to wygląda:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba przyznać, że naprawdę świetnie to wygląda :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A do tego bardzo klimatycznie. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Na mnie też ta grafika wywarła duże wrażenie. :)

   Usuń
 4. A teraz to masz u mnie piwo w dowolnym postapokaliptycznej knajpie na świecie! Klimaty które rozumiem i kocham!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Sama też lubię takie klimaty, o czym zresztą kiedyś wspominałam. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.