czwartek, 19 grudnia 2019

Tainted Grail – zwiastun z fragmentami rozgrywki
Polska firma Awaken Realms podzieliła się w bieżącym tygodniu nowym zwiastunem mrocznej gry Tainted Grail, nad jaką to trwają aktualnie prace. Najświeższy materiał video pozwala zaś odbiorcom zapoznać się z krótkimi fragmentami rozgrywki, acz na tym, tak na marginesie, nie koniec. Warto bowiem nadmienić, iż do sieci trafił ostatnio jeszcze inny filmik, skupiający się dla odmiany na fabularnej warstwie owej produkcji.

Wyżej wymieniony tytuł zmierza na komputery PC i będzie izometrycznym rolplejem z akcją osadzoną w tym samym uniwersum co planszówka Tainted Grail: The Fall of Avalon, która swego czasu rozbiła bank na Kickstarze, podbijając serca (oraz portfele) tamtejszych darczyńców. Tak jak wirtualny krewniak, wersja bez prądu również zresztą narodziła się pod szyldem rodzimego Awaken Realms, a także przy udziale pisarza Krzysztofa Piskorskiego, stojącego za stworzoną na potrzeby marki Tainted Grail historią.


Rozbudowana i jednocześnie nieliniowa fabuła tego RPG-a nie poskąpi graczom posępnej atmosfery, czerpiąc ponadto z arturiańskich legend. Słynna wyspa Avalon okaże się tu taką krainą, jaka nie dość, że ma najlepsze dni za sobą, to na domiar złego, coraz bardziej chyli się ku totalnemu upadkowi. Wszystko przez gasnące światło magicznych Menhirów, które tracą niestety swoją moc i przestają należycie chronić ów mityczny ląd. W zamian do głosu dochodzą mroczne siły, przejmując władzę nad kolejnymi połaciami terenu.

Ekipa Awaken Realms zamierza zaserwować nam otwarty świat, którego eksploracja to nie tylko szansa na zdobycie przydatnych zasobów, lecz także regularny sprawdzian ze szkoły przetrwania. Co do samych walk, te wymagać będą taktycznego podejścia, obejmującego przemyślany dobór ruchów, magicznych run i innych przedmiotów. Z kolei duży nacisk na narrację zaprocentuje obecnością złożonego systemu wyborów oraz konsekwencji. Ba, ponoć każda decyzja odegrać ma w Tainted Grail znaczącą rolę.

Po więcej szczegółów, w tym screenów, odsyłam do karty produktu na platformie Steam, gdzie obecnie można dodawać grę do swojej listy życzeń. Jak podaje strona produkcji w sklepie Valve, premiery powinniśmy spodziewać się w 2020 roku, aczkolwiek na ujawnienie bardziej konkretnego terminu musimy póki co poczekać. Poniżej natomiast wspomniane na wstępie filmiki. Pierwszy z tychże materiałów pokazuje, jak prezentuje się gameplay, a drugi to fabularne intro.
8 komentarzy:

 1. zwiastun mi się bardzo podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna, klimatyczna gra. Taka trochę strategia,a to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie szczególnie kusi nacisk na fabularne aspekty, wraz z systemem konsekwencji, jakie będą podejmować gracze. W każdym razie, szykuje się mocny tytuł. :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oby gra po premierze też była odpowiednio mroczna i klimatyczna jak na zapowiedziach. :)

   Usuń
 4. Dobrze pokombinować i można myśleć o powtórzeniu sukcesu Wiedźmina.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.