niedziela, 29 grudnia 2019

Dark Gravity – premiera w 2020 rokuNa IV kwartał 2020 roku zapowiedziano rynkowy debiut gry Dark Gravity, będącej wymagającą strzelanką typu shmup. Tworzeniem tej niezależnej propozycji zajmuje się polskie studio Korgorus, podczas gdy o jej wydanie zadba inna rodzina firma, a konkretnie Ultimate Games S.A. Co do sprzętów, na jakie zawitać ma ów tytuł, wpierw gra ujrzy światło dzienne pod postacią wersji dla komputerów PC. Z kolei na późniejszy termin przewidziano wypuszczenie edycji dedykowanej Nintendo Switch. Co więcej, istnieje również szansa, iż następnie dojdą jeszcze porty dla innych konsol.

Dark Gravity to zabawa skierowana do pojedynczego gracza, któremu nie są straszne hardcorowe zmagania. Stąd dynamiczna rozgrywka ma odznaczać się wysokim poziomem trudności oraz obecnością mnóstwa oponentów, włącznie ze szczególnie mocnymi bossami. Jak przystało na mechanikę w rytmie shmup (shoot’em up), klucz do sukcesu polegać tu będzie przede wszystkim na zestrzeliwaniu kolejnych hord przeciwników, sterując przy tym samolotem myśliwskim na tyle zręcznie, by samemu nie dać się załatwić. Według oficjalnych informacji, deweloperzy zamierzają uraczyć odbiorców 17 zróżnicowanymi misjami, 34 bossami, 8 modelami myśliwców, a także innymi atrakcjami, w tym np. dodatkowym trybem przetrwania (prócz podstawowej kampanii). Jeśli zaś chodzi o dostępne poziomy trudności, to – pomijając wyżej wspomniany nacisk na wyzwanie przez duże W ogółem – dostaniemy 3 warianty do wyboru.


Projekt polskiej ekipy zrodził się pod wpływem inspiracji takimi japońskimi strzelankami jak chociażby Radiant Silvergun, Zero Gunner czy Ikaruga. Warto zarazem nadmienić, że Korgorus nie planuje ograniczać się do nabożnego podążania za klasykami sprzed lat. Dlatego rodzimy zespół deweloperski pragnie równocześnie nadać swojemu wirtualnemu dziecku rysy własnej tożsamości. A tzw. czynniki wyróżniające mają przejawiać się – jak donoszą twórcy – za pośrednictwem grafiki w stylu low poly, rozbudowanego systemu craftingu i ulepszania myśliwców oraz scenariusza w konwencji technothrillera, który to zaprezentuje nam wizję przyszłości po V wojnie światowej. Co ciekawe, fabularna kampania będzie w Dark Gravity nieliniowa, oferując tym samym kilka sposobów jej ukończenia. Struktura owego trybu wiąże się bowiem z różnymi trasami, jakimi można podczas rozgrywki podążać.

Poniżej do obejrzenia najświeższy zwiastun promujący produkcję. Natomiast pod tym adresem ulokowano kartę dla pecetowej edycji tytułu na platformie Steam, gdzie ewentualni zainteresowani mogą dorzucać grę do tamtejszych list życzeń lub/i zapoznać się z dodatkowymi szczegółami tudzież paroma zrzutami ekranu.


16 komentarzy:

  1. Oh very interesting game darling
    xx

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I think so too and I hope that this game will satisfy fans of the genre. :)

      Usuń
  2. W wiesz, że właśnie rozglądałam się dla czymś przeznaczonym dla jednego :) może to to - zobaczymy, bo 2020 już w progu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może więc ten tytuł będzie odpowiedni, acz jeszcze trzeba poczekać na premierę, skoro wyznaczono ją dopiero na IV kwartał 2020 r. :)

      Usuń
    2. No tak, ale czas leci szybciej, niż można pomyśleć :)
      I przy okazji życzę pięknego, wystrzałowego Sylwestra i cudownego skoku do 2020 roku :)

      Usuń
    3. Dziękuję ślicznie. Tobie również życzę mile spędzonego sylwestra, a także samych pomyślności w 2020 roku! Ściskam mocno i pozdrawiam. :)

      Usuń
  3. Odpowiedzi
    1. Może być z tego fajna gra, zwłaszcza jak ktoś lubi tego typu tytuły. :)

      Usuń
    2. polecę swojemu może się zainteresuje:)

      Usuń
    3. Jak lubi sięgać po takie gry, to być może tak. :)

      Usuń
  4. Grało się w podobne gry za dziecka :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja akurat mało grałam w takie produkcje jako dziecko, acz coś z tego typu rzeczy też się przewinęło wówczas w moim growym repertuarze. :)

      Usuń
  5. Odpowiedzi
    1. I dla wszystkich, co chcą popłynąć z falami wirtualnej nostalgii. :)

      Usuń
  6. Na pewno znajdzie grono odbiorcow

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, szczególnie wśród tych osób, które mają sentyment do takich pozycji. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.