wtorek, 3 grudnia 2019

Natural Instincts – powstaje edukacyjna symulacja życia zwierzątJednym ze szczególnie ważnych problemów współczesnego świata jest bez wątpienia kwestia ochrony środowiska. Dlatego cieszą wszelkiego rodzaju starania, jakie to podejmują różni twórcy, by uwrażliwić swoich odbiorców na konieczność troski o dobro przyrody. A w ten właśnie proekologiczny nurt wpisuje się polska gra Natural Instincts, nad którą trwają obecnie prace. Za przygotowanie owego tytułu odpowiada gliwicki zespół deweloperski DreamStorm Studios, natomiast funkcję wydawcy pełni tu warszawska firma Games Operators.

Jak informują twórcy tej rodzimej propozycji, Natural Instincts to edukacyjny symulator z otwartym światem, w którym przyjdzie nam sprawować bezpośrednią kontrolę nad dziko żyjącymi zwierzętami. W trakcie rozgrywki zajmiemy się bowiem dbaniem o równowagę naturalną, pomagając rozmaitym gatunkom przetrwać. Nie bez znaczenia pozostanie przy tym baczna obserwacja zachowania naszych podopiecznych, np. zwyczajów żywieniowych czy godowych. Tak oto wydamy zwierzakom adekwatne do bieżących potrzeb i sytuacji polecenia, dzięki czemu doglądane istoty należycie się posilą, napiją, połączą z pobratymcami bądź unikną zagrożenia. Co do napotykanych niebezpieczeństw, te obejmą m.in. skażone źródła wody, aktywność kłusowników, auta na przecinających lasy drogach oraz klęski żywiołowe (susze, pożary itp.).

Do dyspozycji dostaniemy 6 ekosystemów, które mają charakteryzować się zróżnicowaniem pod kątem fauny i flory, a także warunków pogodowych. Specyfika dostępnych środowisk przełoży się ponadto na zadania, z jakimi zmierzą nas poszczególne obszary. Przykładowo, na Antarktydzie spróbujemy ocalić populację pingwinów, podczas gdy wizyta w Afryce pozwoli pokierować mieszkającymi tam lwami. A kiedy będzie można przystąpić do tego, skądinąd ciekawie rokującego, zarządzania losem zwierząt? Jak na samym początku wspomniałam, Natural Instincts nadal jest w fazie tworzenia. Zapowiedziano jednak, iż wkrótce powinniśmy spodziewać się ujawnienia daty premiery. Teraz można za to dodawać grę do listy życzeń w serwisie Steam, gdzie tytuł ten posiada od pewnego czasu stosowną kartę.10 komentarzy:

 1. o! to ja się już czuję zaintrygowana!

  OdpowiedzUsuń
 2. to jest super! Bardzo w moim guście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórcy mają ciekawy i mądry pomysł. To może być bardzo fajna gra. :)

   Usuń
 3. Tu mnie masz! Świetnie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też spodobało się od strony wizualnej, a i pozostałe aspekty gry dają szansę na udany efekt końcowy. :)

   Usuń
 4. Wątpię by udało się zawrzeć wszystkie interakcje, ale na pewno pomysł zacny i ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tylko czekać na premierę z nadzieją, że gra nie zawiedzie również pod kątem wykonania. :)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawy pomysł. Chętnie bym przetestowała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zainteresował ten tytuł i liczę, że gra okaże się udana. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.