wtorek, 10 marca 2020

112 Operator – premiera gry w kwietniu 2020Na 23 kwietnia tego roku zaplanowana została premiera 112 Operator. Polskiej strategii czasu rzeczywistego z elementami symulacji, będącej następczynią gry 911 Operator z 2017 roku. Już w przyszłym miesiącu każdy zainteresowany będzie mógł zatem zapoznać się bliżej z nową odsłoną wirtualnego zarządzania służbami ratunkowymi. Najświeższe wcielenie rodzimej marki ukaże się na komputerach PC i Mac, zasilając katalog platformy Steam.

Tytuł, którego producentem jest studio Jutsu Games, a wydawcą firma Games Operators, wyznaczy graczom – podobnie jak poprzednia część – rolę osoby odpowiedzialnej za obsługę telefonów alarmowych oraz wzywanie do akcji różnych jednostek ratunkowych. Podczas rozgrywki będziemy regularnie odbierać połączenia od rozmaitych osób, jakie to przeważnie znalazły się w niełatwych sytuacjach, wymagających oczywiście sprawnych reakcji z naszej strony. Nieustanną czujność należy zachować jednak nie tylko przez szeroki wachlarz zgłaszanych problemów, ale i przez ryzyko telefonu od zwyczajnego dowcipnisia. Bo tak jak w prawdziwym życiu, tego typu delikwenci też się – niestety – trafią. A co do faktycznie potrzebujących, czasami będziemy musieli wysłać pod wskazane miejsce karetkę, zaś kiedy indziej wystarczy udzielić instrukcji telefonicznej. Wśród pozostałych zagrożeń, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, nie zabraknie np. pożarów, terrorystów czy gangsterskich zamieszek.

Jak przedstawia się sprawa nowinek, które nadejdą wraz z sequelem? Jedną z nich będzie totalnie przebudowany tryb kampanii, rozgrywającej się w wybranym przez siebie mieście na terenie Europy. Same mapy mają być tym razem aż 25 razy większe, a także zawierać budynki 3D. Oprócz tego, produkcja zaoferuje nam m.in. szereg wpływających na rozgrywkę aspektów, do których zaliczają się takie czynniki jak ruch drogowy, podział na dzień i noc, zmieniające się pory roku czy kaprysy pogody. Dostępne jednostki, obejmujące służby prawa, zdrowia tudzież straż pożarną, zostaną ponadto wzbogacone o nowych członków zespołu. W grze znajdziemy również choćby taką funkcję, dzięki której przydzielimy do wybranych dzielnic dodatkowych dyspozytorów. Więcej szczegółów można zresztą przeczytać na steamowej karcie produktu. A poniżej podrzucam zwiastun, który opublikowano wraz z ujawnieniem daty rynkowego debiutu 112 Operator.


28 komentarzy:

 1. w życiu nie słyszałam - ale lubię polskie pomysły, a nawet te przerobione z iszego na polski... a temat gry aktualny bardzo, służby ratunkowe mają ostatnio ręce pełne roboty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka gra też może dobrze pokazać, jak ważna jest tego typu praca.

   Usuń
 2. Szkoda, że to nie jest gra przeglądarkowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat wolę taką formę, w jakiej ta gra się ukaże. Jednak rozumiem, iż przeglądarkowe pozycje mają swoich fanów. Czasami zresztą też włączam tego typu tytuły.

   Usuń
 3. Od razu pomyślałam o serialu Na sugnale xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego akurat nie oglądam, ale kojarzę tytuł.

   Usuń
  2. Tego też nie oglądałam. :(

   Usuń
  3. JA też nie xD Głowa do gory :D

   Usuń
  4. Czasu nie starcza na te wszystkie seriale i inne rzeczy, więc trzeba robić selekcję.

   Usuń
  5. Ja tamwolęczytać niż ogladać :)

   Usuń
  6. Ja lubię jedno i drugie. Czasami mam tak, że akurat więcej coś oglądam, a kiedy indziej częściej siedzę przy książce. Albo trochę tego i tego, plus jeszcze jakaś gra, kiedy są chęci.

   Usuń
 4. Była kiedyś podobna gierka ale za nic nie potrafię sobie przypomnieć jak się nazywała ;) takie symulatory nie są moimi ulubionymi grami ale na pewno mają swoich zwolenników

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tych fanów nie jest aż tylu co w przypadku najpopularniejszych strzelanek, ale są gracze, którym takie produkcje odpowiadają.

   Usuń
 5. A czy wiadomo coś o ukazaniu się gry na PSa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz w kwietniu ma wyjść wersja komputerowa. Kolejne platformy, jeśli ujrzałyby światło dzienne, pojawiłyby się dopiero w późniejszym terminie. Twórcy pewnie potem powiedzą konkretniej co i jak.

   Usuń
 6. Kurde mogli by zrobić taką grę - symulator operatora urządzeń energetycznych... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo dużo przeróżnych symulatorów, więc nie byłabym zaskoczona, gdyby coś takiego już kiedyś się ukazało albo w niedługim czasie dopiero zadebiutowało.

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.