piątek, 27 marca 2020

Kickstarterowe sukcesy gry GamedecWprawdzie kickstarterowa kampania na rzecz cyberpunkowej gry RPG pt. Gamedec praktycznie ledwo co ruszyła, lecz katowickie Anshar Studios, które to zajmuje się tworzeniem tej produkcji, może obecnie świętować duży sukces. Ów fakt bynajmniej nie znaczy, że polski zespół deweloperski zamierza teraz spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, ambitna ekipa ma dalsze plany, zdradzając już zresztą trochę nowych informacji, włącznie z pierwszym progiem dodatkowym na Kickstarterze.

Akcja na popularnej platformie crowdfundingowej uruchomiana bowiem została 25 marca bieżącego roku, a wystarczyło raptem 36 godzin, by konto rodzimego projektu zasiliło 50 tysięcy dolarów. Taką wszak kwotę ustalono jako niezbędną do tego, żeby kampania mogła zakończyć się powodzeniem i zagwarantować deweloperom otrzymanie zbieranych ową drogą funduszy. Na dokładkę, w gronie wspierających Gamedeka znalazły się m.in. takie branżowe tuzy jak Brian Fargo czy studio Obsidian Entertainment. Nic więc dziwnego, że Anshar Studios ma ogromne powody do radości, a ponadto niewątpliwie odczuwa jeszcze silniejszą mobilizację do działania.


Co zatem słychać nowego u zespołu z Katowic? Mianowicie jedna z niedawno ujawnionych wieści dotyczy sklepów, w których Gamedec zaliczy swoją premierę. W ramach przypomnienia – o tym, że tytuł pojawi się w wersji PC na platformie Steam, wiadomo było od początku. Natomiast ostatnio zdradzono właśnie, że produkcja zadebiutuje równocześnie w serwisie GOG.com. Oprócz tego, ogłoszono pierwszy z tzw. stretch goals, czyli kickstarterowych celów dodatkowych, o czym napomknęłam już na samym wstępie. Ów nadprogramowy próg to implementacja w grze trybu True Detective, a suma potrzebna do jego wprowadzenia wynosi 60 tysięcy dolarów. Takowy wariant rozgrywki wiąże się zaś z nieodwołalnością wyborów, jakie to gracze podejmą podczas wyprawy do futurystycznej Warszawy i tropienia tamtejszych przestępstw wirtualnych. Słowem, nie będzie wtedy można wczytywać wcześniejszych zapisów, by zmieniać swoje decyzje.

Jako że w momencie publikacji tego newsa Anshar Studios zgromadziło na Kickstarterze około 58 tysiaków, los trybu True Detective to czysta formalność, zwłaszcza iż zbiórka potrwa jeszcze miesiąc. Dlatego możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji na stronie kampanii, którą, swoją drogą, powinien odwiedzić też każdy zainteresowany ewentualnym wsparciem Gamedeka. A jeśli chodzi o premierę gry, tę orientacyjnie wyznaczono na IV kwartał 2020 roku, lecz na konkrety w owej materii przyjdzie dopiero pora.


18 komentarzy:

 1. Nie moje klimaty, za to mój mąż pewnie super by się tu odnalazł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak lubi cyberpunk lub/i gry RPG, to pewnie tak, zwłaszcza że Gamedec zapowiada się na bardzo dobrą produkcję. :)

   Usuń
 2. Również nie moje klimaty ale gra zdobywa serca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten pierwszy z dodatkowych progów (wprowadzenie trybu True Detective) już przekroczony, więc teraz twórcy ubiegają się o ufundowanie drugiego z takich celów (rozbudowanie interakcji). A skoro gra spotkała się z tak ciepłym odzewem, to przypuszczam, że również sprawnie pójdzie i niebawem dowiemy się o następnym, trzecim już stretch goal. :)

   Usuń
  2. Pewnie tak... warto w to inwestować :)

   Usuń
  3. W każdym razie, ja jestem optymistycznie nastawiona wobec tej gry i liczę, że spełni nie tylko moje oczekiwania. Ciekawią mnie w niej choćby detektywistyczne aspekty. :)

   Usuń
 3. ej no, ta pani świetnie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zainteresował ten projekt. Jest potencjał na naprawdę duży sukces, jeśli chodzi o finalną jakość gry. :)

   Usuń
  2. A na Kickstarterze osiągnięto już drugi z dodatkowych progów. :)

   Usuń
 4. to całkiem wygląda ciekawie:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak mój starszy skończy studia i zajmie się robieniem gier, to ja mu będę pisał scenariusze... a środków poszukamy na kickstarterze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Twoim barwnym, gawędziarskim stylem możecie osiągnąć duży sukces i zyskać przychylność nie tylko darczyńców na Kickstarterze. :)

   Usuń
 6. Mojemu by się napewno spodobała:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciężko mi stwierdzić czy moje klimaty. W ogóle Kickstarter dobra rzecz, widać, że gracze chcą wspomagać swoich ulubionych twórców. Zresztą myślę, że nie tylko gracze, różne projekty są tam wypuszczane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, filmy, różne urządzenia i aplikacje, generalnie sporo rozmaitych rzeczy. Mają zresztą różne działy na tym Kickstarterze. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.