środa, 19 sierpnia 2020

Car Mechanic Simulator Classic już na konsolach Xbox One

 

Posiadacze Xboksów One mogą od 14 sierpnia zaopatrywać się i grać w Car Mechanic Simulator Classic. Tego właśnie dnia zadebiutowało bowiem na urządzeniach firmy Microsoft kolejne wcielenie znanego wśród fanów symulacyjnych pozycji cyklu, który to umożliwia odbiorcom naprawę czterech kółek i rozwijanie własnego autoserwisu.

Gwoli ścisłości, to drugie już entrée tej motoryzacyjno-technicznej serii, jeśli chodzi o konsolę Xbox One. Wirtualna zabawa w mechanika samochodowego zawitała wszak po raz pierwszy na owej platformie pod postacią gry zatytułowanej po prostu Car Mechanic Simulator, a rynkowy debiut tamtej produkcji przypadł na ubiegłoroczny czerwiec.

Wracając do najświeższej edycji, którą to opatrzono dopiskiem Classic w nazwie, za jej przygotowaniem i wydaniem stoi polskie Ultimate Games S.A. Warto równocześnie wiedzieć, że propozycja ta stanowi konsolową inkarnację starszej odsłony owej marki – gry Car Mechanic Simulator 2015, wypuszczonej swego czasu na komputerach PC i cieszącej się wieloma pozytywnymi opiniami od użytkowników Steama.

Według oficjalnych informacji, Classic nie odbiega pod kątem zawartości od pecetowego pierwowzoru, lecz – co zrozumiałe – gra została przeprojektowana tak, by należycie wykorzystywać możliwości Xboksa One i pasować do specyfiki owego sprzętu. Mimo że kluczowym aspektem rozgrywki jest tu naprawianie aut, nie brak ponoć urozmaiceń na gruncie oferowanej zabawy. A wszystko po to, żeby nasz wirtualny warsztat samochodowy urósł do rangi świetnie prosperującego imperium.

Podczas zabawy podejmiemy się wykonywania różnego rodzaju zleceń, a zarobiona dzięki temu kasa zostanie przeznaczona m.in. na rozwijanie naszego serwisu oraz poszerzanie zawodowych kompetencji. Można też chociażby kupować uszkodzone samochody na aukcjach, by przywrócić im dawny blask w celu późniejszego odsprzedania z zyskiem lub włączenia do swojej prywatnej kolekcji. Co więcej, naprawiane pojazdy mają składać się aż z kilkuset rozmontowywalnych elementów (np. fragmenty karoserii czy silnika).

Jak wspomniałam na wstępie, Car Mechanic Simulator Classic zaliczyło swoją xboksową premierę 14 sierpnia bieżącego roku. Zainteresowani grą mogą zaś nabyć ją drogą dystrybucji cyfrowej, a konkretnie za pośrednictwem sklepu Microsoftu. Stosowna karta produktu ulokowana została zresztą pod tymże odnośnikiem.

 

6 komentarzy:

 1. Raczej nie w moim typie gra😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, może przy innej okazji trafi się coś bardziej w Twoim guście. :)

   Usuń
 2. To mnie zainteresowało. Ja, musisz wiedzieć, bardzo lubię samochody, choć raczej te terenowe, wojskowe maszyny itp. ale fajne to jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może więc bawiłabyś się przy takiej grze całkiem nieźle. :)

   Usuń
 3. To jest gra, która zdecydowanie mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.