czwartek, 6 sierpnia 2020

Games Operators wyda Solar Expanse i Radio Commander VR

Warszawska firma Games Operators, która to posiada w wydawniczym katalogu takie tytuły jak np. 911 Operator, BE-A Walker czy Paws and Soul, poszerzyła niedawno swoje plany o dwie kolejne propozycje. Obie strategiczne, acz każda w zupełnie innym klimacie. Jedną z nich jest kosmiczne Solar Expanse, którego dokładnej daty premiery nie podano, w zamian zdradzając po prostu, iż powinna nastąpić wkrótce. Druga to zapowiedziane na I kwartał 2021 roku Radio Commander VR – dedykowana wirtualnej rzeczywistości gra o wojnie wietnamskiej.

 

Solar Expanse

Tworzeniem Solar Expanse zajmuje się Jutsu Games, stanowiące zresztą część ekipy Games Operators. Produkcja ta zaserwować ma nam strategiczną zabawę, w której nie zabraknie elementów zarządzania ani pierwiastków ekonomicznych. Mianowicie zasiądziemy tu na stołku szefa korporacji z branży międzygwiezdnej ekspansji, przy czym warto jednocześnie zaznaczyć, iż nawet doświadczeni gracze będą mogli liczyć na odpowiednie wyzwania. Swoją drogą, konieczność solidnego wykazania się jest jak najbardziej zrozumiała, skoro dostaniemy taką alternatywną wizję początku XXI wieku, w której to panuje na kosmicznym rynku rzeczywiście duża konkurencja.

Jakie dokładnie zadania czekają zatem na tych, którzy zdecydują się zawalczyć o palmę pierwszeństwa w kosmicznym sektorze wtedy, kiedy Solar Expanse ujrzy już światło dzienne? Ano choćby zarządzania lotami rakietowymi, co wymagać ma nie tylko optymalizacji kosztów, lecz również wzięcia pod uwagę efektu grawitacji oraz ruchu wysyłanych w przestrzeń obiektów. Przyjdzie nam ponadto m.in. skanować otoczenie pod kątem przydatnych zasobów, prowadzić technologiczne badania, a także wydobywać i zrzucać asteroidy. Oprócz tego, będziemy mieć możliwość kolonizowania oraz terraformowania ciał niebieskich. Co więcej, walka o zdominowanie międzygwiezdnego biznesu nie ograniczy się do naszego układu słonecznego. Najlepszym i najbogatszym strategom nic nie stanie wszak na przeszkodzie, by spróbować podbić przeróżne zakątki galaktyki. Karta produktu w serwisie Steam (PC, Mac) ulokowana została pod tym adresem.

 

 

Radio Commander VR

Jeśli chodzi o Radio Commander VR, Games Operators sprawuje wydawniczy mecenat nad tą pozycją wespół z inną rodzimą firmą, a konkretnie z PlayWay S.A. Jak dobitnie wskazuje nazwa gry, mamy tutaj do czynienia z nową wersją ubiegłorocznego Radio Commandera, która przygotowywana jest z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Nad najświeższym wcieleniem marki, podobnie jak w przypadku pierwowzoru, pracuje warszawskie studio deweloperskie Serious Sim. W trakcie rozgrywki spojrzymy zaś na świat oczami amerykańskiego dowódcy wojskowego, stacjonującego – wraz ze swoimi ludźmi – na terenie wietnamskiej dżungli. Tak oto pokierujemy operacjami militarnymi, jakie armia USA przeprowadzała tam w latach 1965-1968.

Jak obiecują twórcy, Radio Commander VR to produkcja, która łączy złożoną mechanikę z rozbudowaną warstwą fabularną. Wsparcie dla sprzętu VR kusi z kolei szczególnie realistycznymi doznaniami, pozwalając dosłownie przenieść się do bazy wojskowej w targanym krwawym konfliktem Wietnamie, zajrzeć do namiotu dowództwa i obsługiwać tamtejsze radio oraz mapę ze znacznikami zróżnicowanych jednostek. Co ważne, na porządku dziennym będzie w grze podejmowanie ciężkich, a do tego dyskusyjnych moralnie decyzji. Dokonywanie owych wyborów pasuje więc do klimatu przedstawionej historii, która bierze na warsztat tak niełatwe kwestie jak przykładowo śmiertelne ofiary wśród cywilów tudzież polityczne intrygi. Steamową witrynę tytułu można znaleźć pod tymże odnośnikiem.10 komentarzy:

 1. Fajnie ze piszesz o takich nowinkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie gry niestety nie w moim guście. Pokazałam jednak ten Solar mojemu mężowi i błysk w oku był :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że jedna z gier zainteresowała Twojego męża. :)

   Usuń
 3. Oooooooooooooooo jejku ale czad!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kosmiczna gra = coś ekstra !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też w szczególności zaciekawił ten kosmiczny tytuł, choć druga z pozycji również ma swój styl. :)

   Usuń
 5. Tym razem chyba jednak nie dla mnie. Pogubiłabym się w tym xD

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.